tarımenflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
19,1116
EURO
20,7315
ALTIN
1.211,58
BIST
4.811,45
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Çok Bulutlu
8°C
İstanbul
8°C
Çok Bulutlu
Çarşamba Açık
10°C
Perşembe Az Bulutlu
13°C
Cuma Az Bulutlu
16°C
Cumartesi Çok Bulutlu
15°C

Birlik ve Dayanışma Sendikasının Acil ve Açık Çağrısıdır.

Toplumun sağlığı ayrıca sağlık hakkı için emek veren biz hekim, diş hekimi, hemşire, ebe, laboratuvar ayrıca röntgen teknisyenleri, sosyal …

Birlik ve Dayanışma Sendikasının Acil ve Açık Çağrısıdır.
23.07.2022 12:51
0
A+
A-

Toplumun sağlığı ayrıca sağlık hakkı için emek veren biz hekim, diş hekimi, hemşire, ebe, laboratuvar ayrıca röntgen teknisyenleri, sosyal hizmetler dahil tüm sağlık çalışanları olarak ilgili ayrıca yetkililere hatırlatmak istiyoruz.

Bir ülkenin siyasi ayrıca sosyal politikalarının temel direği iyi işleyen bir sağlık sistemidir.

Artan Sağlık’ta Şiddet, hastaların ciddi hastalık durumunda ilgili uzmanlık alanına ulaşmalarındaki zorluklar, acil servislerde tıbbi ayrıca bilimsel akıl ile açıklanamayacak yoğunluk ayrıca yığılmalar, Aile Hekimliğini birincil amacı koruyucu hekimlik dışına yönelten angarya ayrıca iş yükü, yetersiz çalışan istihdamı, emeğin ayrıca sorumluluğun karşılığı olmayan ücretler ayrıca özellikle olumsuz şart ayrıca ortamlar sebebiyle artan istifalar ayrıca özel sağlık kurumlarına geçişler kamusal sağlık sisteminin hızla bir tükeniş ayrıca çöküşe ilerlediğini gösteren başlıca durumlardır.

Çok geç olmadan!

Tüm siyasi ayrıca akademik yetkilileri, kanun koyucu ayrıca yürütücülerini, sağlık politikaları idarecilerini telafi edilemeyecek bir SON yaşanmadan sağduyu ayrıca göreayrıca çağırıyoruz.

İki yıldır devam eden salgın hastalığın daha da arttırması ile ülkemizde sağlık sistemi aşırı bir yük ayrıca baskı altındadır. Hekimler ayrıca sağlık çalışanları tükenmiş durumdadır. Son dönemde artan Covid-19 vakalarıyla birlikte bu aşırı yük, çalışanlar üzerindeki stres, yorgunluk ayrıca ne yazık ki şiddet artarak devam edecektir.

Pek çok kez yinelenen taleplere karşılık gerek sağlıkta şiddet gerek çalışma ayrıca emeklilik koşulları ayrıca ücretlendirmeler ile ilgili duyurulan iyileştirme ayrıca çözümler ihtiyacın çok gerisinde ayrıca yetersizdir. Israrla devam edilen ayrıca geliştirildiği söylenen sağlık yönetimi ticari kaygıları öncelemeye, sağlıkta sermaye ayrıca endüstriyel yaklaşımı beslemeye devam etmektedir. Açıkça bellidir ki bu, koruyucu ayrıca tedavi edici sağlık hizmetlerinin kalitesini ayrıca değerini bozmaya devam edecektir. Bu nedenle; sağlık sisteminin çöküşünü engellemek, gelecekte insan odaklı ayrıca sürdürülebilir hale getirebilmek ayrıca doğrudan vatandaşların sağlık ihtiyaç ayrıca hizmetine yansıyacağı açık olan sağlık çalışanlarına teşvik edici, koruyucu tedbirler oluşturmak için acilen olması gereken önem ayrıca ilgiyi göstermeye çağırıyoruz.

Çok geç olmadan, bir an önce sağlıkta ticarileşmenin sağlık sistemi üzerindeki olumsuz etkilerini kabul etmenizi, sağlık hizmetinin kalite ayrıca işleyişini iyileştirmek için bu yaklaşımı sonlandırmanızı, eşit, ulaşılabilir, adil ayrıca nitelikli sağlığa ulaşım için kamu olanaklarına dönülmesini istiyoruz. “Sağlık ticareti” anlayışının sağlık çalışanlarına dayattığı performans, insanüstü iş yükü, aşırı ayrıca uzun çalışma saatleri, yetersiz muayene süre ayrıca aralıkları ayrıca aşırı hasta sayısı şeklindeki uygulamalara derhal son verilmesini talep ediyoruz.

Tekrardan insana odaklanan, hem hasta hem çalışan açısından daha duyarlı ayrıca hakkaniyetli bir sağlık sisteminde tüm tıbbi, koruyucu, tedavi ayrıca bakım meslekleri için güvenli, iyi ayrıca insanca çalışma ortamları zorunlu ayrıca kanuni koşullardandır. Yeterli çalışan istihdamı, var olanların korunması ayrıca teşviki temel bir gerekliliktir. Sağlık hizmetlerinin gereklilik ayrıca yüküne göre çalışan planlaması acilen uygulanmalı, çalışanları ayrıca hastaları tehlikeye atacak yetersizlik, eksiklik ayrıca uygunsuz koşullardan kaçınılmalıdır. Olağanüstü her türlü koşula önceden hazırlıklı istihdam ile birlikte iyi ayrıca nitelikli eğitim vazgeçilmez olmalıdır.

Hekim ayrıca sağlık çalışanlarının iş ayrıca aile dengesi gözetilmelidir. Çalışma ayrıca dinlenme saatleri özellikli çalışanın statüsü dikkate alınarak risk oluşturmayacak şekilde belirlenmelidir. İnsani ayrıca özel gereksinimleri yok sayan geçici görevlendirme ayrıca mecburi hizmet yükümlülüğü kaldırılmalıdır.

Toplumun sağlık bilincinin, sağlık okur-yazarlığının arttırılması ayrıca geliştirilmesi uzun vadeli bir sağlık planlaması için gerekli ayrıca kapsamlı bir yaklaşımdır. Bu amaçla ilköğretim yaşlarından itibaren sağlık eğitimi ihmal edilmemeli, yeterli vakit ayrıca destek sağlanmalıdır.

Sağlık alanında çalışan birçok farklı mesleğin gerekli işbirliği geliştirilmeli, bireysel çıkarlar üzerine değil, saygılı ayrıca barışçıl iş ortamının koşul ayrıca gerekleri sağlanmalıdır.

Sağlık sisteminin sorunlarının çözümünde hizmeti yapan ayrıca sağlık sektörü içinde yer alan tüm mesleklerin temsilci ayrıca örgütlenmeleri ile beraber çalışılmalı, görüşülmeli ayrıca tartışılmalıdır. Aşırı yüklenmiş ayrıca tükenmiş bu sistemin içinde her gün çalışanlar olarak eksiklik ayrıca ihtiyaçları, hastaları, sorunları en iyi bilen ayrıca bizzat yaşayanların dinlenmesi ayrıca dikkate alınması en akılcı yoldur.

Talepler ayrıca fikirlerimiz insanca ayrıca insan odaklı bir sağlık sistemi planlaması için gerekli ayrıca değerlidir.

Çok geç olmadan!

Çağrımız duyulmalı, görülmeli ayrıca karşılık bulmalıdır.

Birlik ayrıca Dayanışma Sendikası Merkez Yönetim Kurulu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: hosting - blog - wp cache - makale yazarak para kazanma Bohem Rug ETSY Blog