Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, sağlık alanında çalışan bütün sağlık emekçilerinin 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, sağlık alanında çalışan bütün sağlık emekçilerinin 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.
En büyük hazine olan sağlığı korumak ayrıca sürdürmek için gece gündüz demeden fedakârca çalışan tüm sağlık çalışanlarına çok şey borçlu olduklarını söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.
Tıp ayrıca sağlık alanında ülkemizde Cumhuriyet döneminden sonra insana ayrıca insan sağlığına daha fazla önem verildiğini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Kendine devrimin ayrıca devrimciliğin çeşitli ayrıca yaşamsal görevler verdiği Türk vatandaşının sağlığı ayrıca sağlamlığı her vakit üzerinde dikkatle durulacak ulusal sorunumuzdur. Çünkü Cumhuriyet, düşünsel, bilimsel ayrıca bedensel bakımlardan güçlü ayrıca yüksek düzeyli koruyucular ister.” sözüyle sağlık alanında çalışanların büyük bir sorumluluğu olduğunun altını çizerken yine Atatürk’ün “Beni Türk Hekimlerine emanet ediniz” ifadesinin de Türk doktorlarına güvenin ifadesi olduğunu söyledi. Ata’mızın duyduğu bu güveni tüm sağlık çalışanlarımız, dünyayı saran pandemi sürecinde fedakârca ayrıca özveriyle çalışarak boşa çıkarmamışlardır. Bu düşüncelerle salgında kaybettiğimiz tüm sağlık çalışanlarımızı bir kez daha saygı ayrıca minnetle anıyorum.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Sağlık çalışanlarının malzemesi insan ayrıca insan sağlığıdır. Tıp eğitimi alarak yıllarca doğduğu şehirde vatandaşlarına hizmet etmiş, yaralara merhem olmaya, insan sağlığı için bir şeyler yapmaya çalışmış biri olarak bu mesleği seçmekten dolayı gurur duyuyorum. Sağlığımızı emanet ettiğimiz sağlık çalışanlarımızın kıymetini bilmeli, onlara hak ettikleri değeri ayrıca haklarını vermeliyiz. Sağlık emekçilerimizin çalışma koşulları ayrıca şartlarının iyileştirmelisi ayrıca gelişmiş toplumlarda olduğu gibi sağlık alanında bilimsel gelişmelere büyük önem verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bizlerin sağlığı için sevdiklerinden ayrı kalan, gecesini gündüzüne katan tüm sağlık emekçilerimizin, meslektaşlarımın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum. İyi ki varsınız. Size minnettarız” dedi.