tarımenflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,1817
EURO
35,0126
ALTIN
2.435,91
BIST
10.659,55
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
25°C
İstanbul
25°C
Açık
Çarşamba Açık
26°C
Perşembe Az Bulutlu
26°C
Cuma Açık
28°C
Cumartesi Açık
30°C

Kız Kardeşim projesi 50 bin genç kadına yeni programlar ile destek olacak

Kadınların ekonomik hayata katılımı özelinde gerekli bilgilendirme ayrıca becerilerle donanarak, toplumsal ayrıca ekonomik konumlarının güçlenmesi amacıyla 8 yıldır kesintisiz sürdürülen Kız Kardeşim Projesi’nin geldiği nokta ayrıca yeni dönemi, düzenlenen etkinlikte anlatıldı.

Kız Kardeşim projesi 50 bin genç kadına yeni programlar ile destek olacak
23.06.2023 00:11
0
A+
A-

Kadınların ekonomik hayata katılımı özelinde gerekli bilgilendirme ayrıca becerilerle donanarak, toplumsal ayrıca ekonomik konumlarının güçlenmesi amacıyla 8 yıldır kesintisiz sürdürülen Kız Kardeşim Projesi’nin geldiği nokta ayrıca yeni dönemi, düzenlenen etkinlikte anlatıldı. Bugüne kadar 450 binden fazla kadının hayatına dokunan projenin yeni döneminde,  “Kız Kardeşim Burs Programı”, “Kız Kardeşim Güçlenme Programı” ayrıca “Kız Kardeşim Yıldızlar Karması Programı” ile 50 bin genç kadına ulaşılması hedefliyor. Projenin yeni döneminde, Kız Kardeşim Burs Programı ile Türk Eğitim Vakfı ile birlikte deprem bölgesinde 300 genç kadına eğitim bursu sağlandı. Güçlenme Programı kapsamında 10 bin genç kadına kişilik ayrıca dayanıklılık envanteri testi ücretsiz olarak sunulacakYıldızlar Karması Programı ile toplumsal fayda, spor ayrıca sanatta başarılı 20 genç kadına ihtiyaç duyduğu gelişim desteği sağlanacak.

Coca-Cola Türkiye ayrıca Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD) iş birliğinde, kadınların ekonomik hayata katılımını desteklemek amacıyla yürütülen Kız Kardeşim Projesi, sekizinci tarihinde yoluna daha da güçlenerek devam ediyor. Projenin yeni dönemi, 21 Haziran 2023 yılında düzenlenen lansman etkinliği ile duyuruldu. Etkinlikte, bugüne kadar 450 binden fazla kadının hayatına dokunan ayrıca yeni döneminde kapsamı daha da genişleyen Kız Kardeşim Projesi’nin yeni programları anlatıldı. Sektör temsilcileri, öğrenciler ayrıca alanında önemli başarılar elde etmiş genç yıldızların yer aldığı etkinlik, Coca-Cola Avrasya ayrıca Orta Doğu Operasyon Birimi Başkanı Sedef Salıngan Şahin ile Coca-Cola Türkiye Genel Müdürü Başak Karaca, proje paydaşı Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD) Başkanı Pınar Ilgaz, projede iş birliği yapılan kurumlardan Türk Eğitim Vakfı (TEV) Genel Müdürü Banu Taşkın ve Ahbap Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Levent’in katılımıyla gerçekleşti.

Projenin yeni döneminde Kız Kardeşim Burs programı kapsamında, Türk Eğitim Vakfı ile birlikte ilk olarak özellikle deprem bölgesinde 300 genç kadına eğitim bursu sağlandı. Güçlenme Programı kapsamında ÖSGD iş birliği ile mentorluk programı yürütülürken, Davranış Bilimleri Enstitüsü ile birlikte 10 bin genç kadına kişilik ayrıca dayanıklılık envanteri testi ücretsiz olarak sunulacak. Yıldızlar Karması Programı ile toplumsal fayda, spor ayrıca sanatta başarılı 20 genç kadına ihtiyaç duyduğu maddi ayrıca ayni destek sağlanacak. Yıldızlar Karması Programı kapsamında hayallerine koşan başarılı genç kadınların belirlenmesi süreçlerinde Ahbap ile iş birliği yapılacak.

Açılış konuşmasında Kız Kardeşim Projesi’ne 8 yıldır kesintisiz destek vermekten büyük bir sevinç duyduklarını belirten Coca-Cola Türkiye Genel Müdürü Başak Karaca, konuyla ilgili olarak görüşlerini şöyle dile getirdi: Kız Kardeşim Projesi kapsamında bugüne kadar yapılan çalışmaları ayrıca projenin yeni dönemini aktaran Başak Karaca, “Etki alanını sürekli genişlettiğimiz Kız Kardeşim, yeni döneminde daha çok genç kadın lider ayrıca kadın kahraman oluşmasına katkı sağlamak amacıyla 18-25 yaş arası genç kadınların yanında olacak. Projemizi; gençlerin kendilerini tanımaları, onlara çizilen yol ayrıca rol yerine kendi hayallerinin gerçekleşmesine giden yol için bir fırsat sunabilmeyi, ilham bulmalarını ayrıca kendilerinin de genç kadınlara ilham vermelerini sağlayacak şekilde güncelledik. Gücümüz kız kardeşimiz, hedefimiz ise kadınların ekonomik ayrıca sosyal hayatta güçlü şekilde yer aldığı bir dünya. Bu yolda durmaksızın çalışmaya devam ediyoruz.   Bu vesileyle projenin yeni döneminde bizimle yol arkadaşlığı yapan Özel Sektör Gönüllüleri Derneği, Türk Eğitim Vakfı, Davranış Bilimleri Enstitüsü ayrıca Ahbap Derneği’ne teşekkür ederim.”

 

Coca-Cola Avrasya ayrıca Orta Doğu Operasyon Birimi Başkanı Sedef Salıngan Şahin, etkinlikte yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “Bugüne kadar projemizle yüz binlerce kadına ulaştığımızı görmek beni çok mutlu etti. Üstelik bu yalnızca birebir dokunduğumuz kadınların sayısı. Mevzu Bahis kadınların çevrelerinde yaratacakları çarpan etkisi ayrıca sağlayacakları toplamsal katkı da düşünüldüğünde, kadınlar için daha iyi ayrıca adil bir dünyaya yaklaşmak anlamına geliyor.”

Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD) Başkanı Pınar Ilgaz ise konuşmasında ‘Kadınların yaşam kalitesini arttırma gücünü ayrıca toplumu geliştirme yönünde ivme yaratan rolüne inanıyoruz. ÖSGD olarak, bu proje ile genç kadınlarımızın kendilerini görünmez sınırlarından öteye taşıyacak cesaret ayrıca ortamı yaratmak için gönüllülerimizle destek vermekten çok mutluyuz. Farklı sektörlerden, toplamda 250 gönüllü mentorumuzla genç kadınların güç ayrıca cesaret kazanması, doğru örneklerle buluşup kendi yollarında rehberlik edecek kız kardeşlik ağı oluşturmalarını hedefliyoruz. Toplumun kadınların cesareti, şefkati ayrıca yılmaz çabaları ile geliştirilmesi yönündeki her türlü desteği vermeye gönüllüyüz.’ dedi.

Türk Eğitim Vakfı (TEV) Genel Müdürü Banu Taşkın etkinlikteki konuşmasında, “TEV olarak özellikle toplumsal cinsiyet eşitliği esasında kız öğrencilerimizin iyi bir eğitim almaları, bilinçli ayrıca donanımlı bireyler olabilmeleri için eğitim dostu kurumlarla birbirinden değerli iş birliklerine imza atıyoruz. Kız Kardeşim Projesi de bunlardan biri. Parçası olmaktan büyük sevinç duyduğumuz bu iş birliği kapsamında 2022-2023 eğitim döneminden itibaren, afetzede 300 genç kadın öğrencimize burs desteği vererek onların hem bugününü hem de geleceklerini güçlendiren Coca-Cola Türkiye ailesine bir kez daha yürekten teşekkür ediyoruz.” dedi

Etkinliğe çevrimiçi olarak katılan Ahbap Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Levent, Kız Kardeşim Projesi Yıldızlar Karması Programı kapsamında spor, sanat ayrıca toplumsal fayda alanında hayallerine koşan başarılı genç kadınların belirlenmesi için çalışacaklarını belirtti. Levent, Türkiye’nin dört bir yanındaki 20 genç kadının güçlenmesi için Coca-Cola Türkiye ile birlikte çalışmaktan sevinç duyduğunu sözlerine ekledi.

Editoryal Notlar

Projenin etkisi Destek Programları ile katlanacak

Kız Kardeşim Projesi Coca-Cola’nın sosyal ayrıca ekonomik açılardan bağımsız kadın liderler yaratmak amacıyla, genç kadınların potansiyellerini ortaya çıkarmak üzere, maddi ayrıca motivasyonel destek sağlayarak güçlenmelerine destek olmak vizyonu doğrultusunda geliştirildi. Bu hedefleri hayata geçirebilmek için projenin yeni döneminde, 18-25 yaş arasındaki kadınlara yönelik üç ayrı program hazırlandı: “Kız Kardeşim Burs Programı”, “Kız Kardeşim Güçlenme Programı” ayrıca “Kız Kardeşim Yıldızlar Karması Programı.”

 

Kız Kardeşim Burs Programı 

Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile birlikte yürütülecek burs programı, devlet üniversitelerinde okuyan hazırlıktan son sınıfa kadar olan öğrencileri kapsıyor.

2023 yılının ilk yarısında, lisans eğitimine devam eden ayrıca depremden doğrudan etkilenen 300 başarılı genç kadına burs verilmiştir.

 

Kız Kardeşim Güçlenme Programı

50.000 genç kadının gücünü artırmasına destek sağlanması amacıyla hayata geçirilen program, aşağıdaki uygulamalardan oluşuyor:

  • Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD) ile birlikte çevrimiçi mentorluk uygulaması. Bireysel ayrıca kariyer yolculuklarında daha da güçlenmelerini sağlayacak mentorluk uygulamaları ile genç kadınların mesleki ayrıca kişisel gelişimleri profesyonel öğrenci koçları ayrıca Coca-Cola ekosistemindeki profesyoneller tarafınca desteklenecek.
  • Keşfet Kendini: Davranış Bilimleri Enstitüsü (DBE) tarafınca gerçekleştirilecek kişilik ayrıca dayanıklılık envanteri testi (ayrıca %50’si deprem bölgesindeki kız öğrencilere ayrılan) 10 bin genç kadına ücretsiz olarak sunulacak.
  • Uzman eğitimleri: Farkındalık, kişisel gelişim, tasarım odaklı düşünme vb. eğitimler verilecek.
  • İlham verici konuşmalar: Gençlerle ayrıca alanında başarılı, tanınmış isimlerle yılda iki kez olmak üzere ağırlıklı olarak çevrimiçi platformda ilham buluşmaları gerçekleştirilecek.

 Kız Kardeşim Yıldızlar Karması Programı

İlham verici hikâyelerin hayata geçirilmesi amacıyla geliştirilen program kapsamında şu hedefler yer alıyor:

  • Toplumdaki dayanışma ruhuna katkı yaparak ayrıca tanınmış isimlerin farklı alanlarda elçilik yapmasını sağlayarak yeni nesil bir müşterek toplumsal fayda inşa etme motivasyonu yaratılması.
  • Kız Kardeşim dayanışma ruhunu besleyerek, toplumun ihtiyaç duyduğu umut dolu hikâyelerin tekrardan üretilmesi.
  • 20 genç kadına sanat, müzik, edebiyat, spor & e-spor, dijital & tasarım, gastronomi, sürdürülebilirlik, insan hakları/sivil toplum gibi belirli bir alanda toplum lideri olmaları için maddi destek sağlanması.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: - sosyal içerik platformu - ETSY Blog - uygulama fikirleri - vize başvurusu islami sohbet müzik indir dini sohbet sohbet dijital pazarlama ajansi dijital pazarlama elektronik sigara grup sex deneme bonusu deneme bonusu veren siteler betvolegiris.co van escort deneme bonusu medyum casino