tarımenflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,6129
EURO
34,7446
ALTIN
2.499,00
BIST
9.693,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
20°C
İstanbul
20°C
Az Bulutlu
Pazartesi Az Bulutlu
22°C
Salı Hafif Yağmurlu
24°C
Çarşamba Az Bulutlu
22°C
Perşembe Açık
21°C

Dyson, 2.75 milyar sterlinlik beş yıllık yatırım planının detaylarını açıklıyor

Baş Mühendis Jake Dyson, markanın yazılım ayrıca bağlanabilirlik özelliği olan ürünlerine yapılacak 2.75 milyar sterlinlik beş yıllık yatırım planının bir sonraki aşamasındaki gelişmeleri paylaşıyor.

Dyson, 2.75 milyar sterlinlik beş yıllık yatırım planının detaylarını açıklıyor
03.12.2022 00:30
0
A+
A-

Baş Mühendis Jake Dyson, markanın yazılım ayrıca bağlanabilirlik özelliği olan ürünlerine yapılacak 2.75 milyar sterlinlik beş yıllık yatırım planının bir sonraki aşamasındaki gelişmeleri paylaşıyor.

  • Baş Mühendis Jake Dyson, yayınlanan YouTube videosunda, Dyson’ın beş yıllık yatırım planı hakkında bilgilendirme verirken; bu plan, yazılım ayrıca veri bilimini kullanarak, sorunları daha kullanıcı farkına varmadan çözen ayrıca kendi kendini geliştiren ürünleri içeriyor
  • Açıklanan plan, bu yılın başlarında Dyson’ın robotik mühendislerini işe almasına dayanıyor
  • Dyson, son on yılda on kat artan yazılım ekibini işe alım çalışmalarını yazılım geliştiricilere ayrıca veri bilimcilerine odaklayarak daha da büyütüyor
  • Dyson’ın Jake Dyson liderliğindeki yazılım geliştiricileri ayrıca veri bilimcileri, yeni nesil akıllı ürünlerden oluşan 10-15 yıllık bir plan üzerinde çalışıyor
  • Teknoloji şirketi, orman yangınları gibi hava kirliliği yaratan olayların küresel olarak en etkili olduğu noktaları gösteren ayrıca dünyaya öncülük edebilecek hava kalitesi verilerine sahip olduğunu belirtiyor

Dyson Baş Mühendisi Jake Dyson, yayınlanan YouTube videosunda şirketin yazılım tabanlı ekibini oluştururken; yakın zamanda kurulan yazılım tabanlı mühendis ekibinin yeni nesil akıllı, kendi kendini geliştiren, bağlantılı ürünler üzerinde çalıştığını açıklıyor. Yeni teknolojilere 2.75 milyar sterlinlik yatırım planını uygulamakta olan teknoloji şirketinin, yazılım ayrıca bağlanabilirlik alanlarını gelecekteki ürün portföyünün merkezine koyduğunu söylüyor. Yazılım ayrıca bağlanabilirlik özelliği bulunan ürünler tasarlamanın kullanıcıların hayatını nasıl kolaylaştıracağını ayrıca Dyson teknolojilerine sahip kullanıcıların makinelerinde bir sorunun olduğunun farkına bile varmadan sorunları çözme yöntemlerini anlatıyor.

2012’den bu yana yazılım geliştiricilerinin sayısındaki on kat büyüme sayesinde, Dyson makineleri sayısız sensör, elektronik, kontrol sistemi ayrıca yazılım kodu kullanarak giderek daha akıllı hale geliyor.

Sahibi olduğu teknoloji sayesinde Dyson ürünleri görünmeyeni görünür hale getirebiliyor. Örneğin, Dyson hava temizleyiciler havadaki kirliliği algılayıp yakalayarak kullanıcıları evlerindeki hava kalitesi hakkında bilgilendiriyor ayrıca gelecekteki ürün geliştirmeleri hakkında bilgilendirme veriyor. En yeni Dyson Gen5detect süpürge, mikroskobik partikülleri sayıp boyutlandırarak kullanıcıya hassas veriler sunmanın yanı sıra; 10 yıl önceki daha mekanik Dyson ürünlerinden ileri düzeyde geliştirilmiş şekilde zemindeki toz ayrıca kir alanlarını da gösteriyor.

Amaç, kullanıcı sahibi olduğu sürece daha akıllı hale gelen, bir şeylerin yanlış gittiğini fark etmeden önce sorunları kendi kendine tanımlayabilen, giderebilen ayrıca çözebilen makineler tasarlamak…

Dyson Baş Mühendisi Jake Dyson konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yazılım ayrıca veri biliminin bizi götürdüğü yer sonuçsuz çalışmalar ya da ihtiyaç olmayan özelliklerle ilgili değil. Bu, teknolojilerimize bir amaç getirmek ayrıca insanların hayatlarını kolaylaştırmakla ilgili. Endişelenmenize gerek kalmadan ürünlerinizle biz ilgileniyoruz. Çok gizli ayrıca sürdürülebilir akıllı teknolojiler üzerinde çalışan ayrıca 15 yıllık bir planla büyüyen mühendislik ekibimiz için İngiltere, Singapur, Filipinler ayrıca Polonya’daki laboratuvarlarımıza ayrıca kampüslerimize yatırım yaptık.” dedi.

10 yıllık bir yazılım yolculuğu ayrıca ötesi

Dyson son on yılda yazılım ayrıca bağlanabilirlik ekibini İngiltere, Singapur, Malezya, Filipinler, Çin ayrıca Polonya’da 10 katından fazla büyüttü. Uzmanlık alanındaki bu büyüme, Dyson teknolojilerinin daha akıllı hale getirilmesine odaklanıldığını gösteriyor. Bu çalışma yazılımın da ötesine uzanıyor. Dyson’ın veri bilimcileri, robotik, elektronik donanım ayrıca makine öğrenimi mühendisleri yazılımın yanı sıra birlikte çalışıyor ayrıca şirketin toplam mühendislik ekibinin önemli ayrıca büyüyen bir parçasını oluşturuyor. Dyson’daki kariyerinin başındaki mühendislerin yüzde 45’i yazılım tabanlı ekiplerde çalışıyor.

Yazılım eskiden tek tek bileşenleri kontrol etmekle ilgiliydi, ancak artık Dyson teknolojisinin her işlevinde kritik bir öneme sahip. Dyson ürünlerindeki gömülü yazılım, uygulama ayrıca bulut geliştirme, yerleşik yazılım katmanları, algoritmalar, makine öğrenimi ayrıca yapay zeka, sektörün son 10 yılda geliştiği temel bir alan olan mekaniğin ötesinde sofistike şeyler yapmalarını sağlıyor. Dyson’ın ilk süpürgesiyle yapabileceğiniz tek şey motoru çalıştırmaktı. Artık Dyson süpürgeleri, sayısız yerleşik sensör, elektronik donanım ayrıca yazılım sayesinde pil ömrü hakkında bilgilendirme veriyor ayrıca enerji kullanımını zemin türüne göre ayarlıyor.

Dyson 360 Heurist robot süpürgeye bakıldığında; kullanıcılar artık evlerini kendileri süpürmek zorunda kalmıyor, robot onlar için bunu yapıyor. MyDyson uygulamasıyla, kullanıcılara bağlanılabilir ürün özellikleri ayrıca kişiselleştirilmiş eğitimler kolayca ulaştırılıyor. Dyson, hava temizleyicilerinin ayrıca hava bilimi eğitiminin temelini oluşturan veri bilimi ile yeteneklerini geliştiriyor.

Dyson Yönetim Kurulu Başkanı Roland Krueger konuyla ilgili açıklamasında “Dyson; İngiltere, Singapur, Asya, Avrupa ayrıca Amerika bölgelerini ihtiva eden beş yıllık 2.75 milyar sterlinlik yatırım planını hayata geçirmeye başladı. 2020’nin Kasım ayında enerji depolama, robotik, makine öğrenimi ayrıca e-ticaret gibi yeni teknolojilere yatırım yapacağımızı duyurmuştuk. Şimdi sözümüzü yerine getiriyoruz. Bu yatırımlar, ürün kategorilerimizi genişletmenin ayrıca Dyson için tamamen yeni ürün alanlarının temelini oluşturacak. Tüm şirket genelinde yazılım becerilerine odaklanan ‘Dijitalleşme Yolculuğumuz’ bu yatırımların temel bir unsurudur ayrıca Dyson için yeni bir sayfa açılmasında etkili olacaktır.” dedi.

VAKA ÇALIŞMASI: Kirliliğe maruz kalma özelinde eğitim

Altı yıl önce Dyson ilk hava temizleyicisini bağlanılabilir yaparak kullanıcıların evlerindeki gerçek zamanlı hava kalitesini ilk kez ekrandan ayrıca uygulamadan izleyebilmelerini sağladı. Dyson mühendisleri, 4 milyondan fazla akıllı Dyson hava temizleyicisi tarafınca algılanan bu verileri, dünya çapında iç mekân hava kalitesini haritalamak için kullanıyor. Bağlanılabilir makinelerin canlı takibi, Dyson’ın meydana gelen kirlilik olaylarını görebileceği ayrıca hava temizleyicilerinin insanlara hava kirliliğine maruz kalmama özelinde eğitim verebileceği anlamına geliyor. Dyson mühendisleri, Dyson hava temizleyicilerden gelen hava kalitesi verilerine dayanarak insanları yerel bölgelerindeki orman yangınları veya kum fırtınaları gibi kirlilik olayları hakkında uyarabilen dünyadaki ilk ayrıca tek şirket olduklarına inanıyor. Dyson hava temizleyicilerden her gün Dyson mühendislerine 200 milyon hava kalitesi sinyali gönderilerek gelecekteki araştırmalar hakkında bilgilendirme ayrıca kişisel maruziyet özelinde eğitim veriliyor.

Yakında piyasaya sürülecek olan Dyson Zone, hareket halindeyken kişisel alanınızdaki havayı izlemek ayrıca temizlemek için bu teknolojiyi kullanacak. Dyson Zone bağlanılabilir olacak ayrıca MyDyson uygulaması gerçek zamanlı hava kalitesi ayrıca gürültü kirliliği verileri ile haftalık kirlilik trend raporları sunacak. Böylelikle insanların hava kirliliğine maruz kalmalarını azaltmaları için eğitilmelerine ayrıca korunmalarına yardımcı olacak.

Ürün geliştirmenin yanı sıra, Dyson hava kalitesinin küresel olarak anlaşılması için araştırma kuruluşları ayrıca akademik kurumlarla iş birliği de yapıyor. Dyson mühendisleri, 2019 tarihinde Breathe London Wearables projesi için bağlanılabilir Dyson hava kalitesi sırt çantasını geliştirdi. 250 öğrenci, Londra sokaklarında okula gidip gelirken maruz kaldıkları kirliliği izlemek üzere partikül ayrıca gaz sensörleri, GPS ayrıca bir pil paketi ile donatılmış sırt çantasını taktı ayrıca çocukların yüzde 31’i kirliliğe maruz kalmayı en aza indirmek için okula gidiş yollarını değiştirdi. Akıllı sırt çantaları, Afrikalı çocuklar arasındaki astım oranlarını anlamak amacıyla Londra Queen Mary Üniversitesi tarafınca yürütülen CAPPA projesinin bir parçası olarak şu anda Sahra bölgesindeki altı Afrika ülkesi olan Gana, Malavi, Nijerya, Güney Afrika, Tanzanya, Uganda ayrıca Zimbabve’de kullanılıyor.

Gelecek planları

Dyson, 2025 yılına kadar ürün portföyünü iki katına çıkartarak yeni teknolojilere yönelik beş yıllık 2.75 milyar sterlinlik yatırım planını uygulamaya başladı. Dyson, kendi kendini geliştiren ürünler tasarlamaya uzun vadeli bakarken, teknolojilerine, MyDyson uygulamasına ayrıca kullanıcı deneyimine artan zekayı yerleştirirken, elektronik donanım, yazılım ayrıca bağlantı bu plan içerisinde temel bir rol oynuyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: - sosyal içerik platformu - ETSY Blog - uygulama fikirleri - vize başvurusu islami sohbet müzik indir dini sohbet sohbet elektronik sigara grup sex