Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin sebep olduğu travmanın ortadan kaldırılması için Keçiören Belediyesi afetzede çocuklara yönelik “Uyku Arkadaşı Projesi” başlattı
Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin sebep olduğu travmanın ortadan kaldırılması için Keçiören Belediyesi afetzede çocuklara yönelik “Uyku Arkadaşı Projesi” başlattı
Bu kapsamda Keçiören Sanat ayrıca Meslek Edindirme Kursları Yayla Mahallesi Şubesi’ndeki kurs öğretmenleri tarafınca amigurumi tekniğiyle üretilen rengârenk oyuncaklar ilçedeki depremzede çocuklara dağıtıldı. Belediye ekipleri tarafınca depremzede çocukların bulunduğu adreslere tek tek ulaştırılan oyuncaklar çocukların yüzünü güldürdü.
Çocukların deprem sebebiyle yaşadıkları zorlu süreci kolaylıkla atlatabilmeleri için manevi anlamda da destek verdiklerini söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “KEÇMEK öğretmenlerimiz tarafınca üretilen rengârenk oyuncakları çocuklarımızla buluşturuyoruz.
Uyurken yanlarına alabilecekleri bu oyuncaklar depremde yaşadıkları korku ayrıca travmayı atlatmaları için onlara inşallah iyi gelecektir. Ve çocuklarımız için gezi, eğitim, tiyatro gibi etkinlikler de düzenliyoruz. Devletimizin ayrıca milletimizin geleceği olan çocuklarımız için elimizden gelen tüm hizmetleri yapmaya devam edeceğiz.” dedi.