Bayraklı Belediyesi, Muharrem ayı kapsamında geleneksel hale getirdiği aşure etkinliğini bu yıl da yoğun katılımla gerçekleşti. Birliğin ayrıca …
Bayraklı Belediyesi, Muharrem ayı kapsamında geleneksel hale getirdiği aşure etkinliğini bu yıl da yoğun katılımla gerçekleşti. Birliğin ayrıca bereketin simgesi aşure karıldı, dualar edildi. Başkan Sandal “Yezitlere karşı mücadelemiz her vakit sürecek. Bizim yolumuz barışın ayrıca kardeşliğin yoludur. Aşuremiz bereket getirsin” dedi.
AŞUREYİ BİRLİKTE KARDILAR
Nafiz Gürman Mahallesi’nde bulunan Aşık Mahzuni Şerif Kültür Merkezi ayrıca Cemevi önündeki etkinliğe Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin, muhtarlar, meclis üyeleri ayrıca vatandaşlar katıldı. Sanatçı Erhan Işık’ın okuduğu deyişlerin ardından, Alevi Dedesi Cafer Kaygusuz’un dualarıyla aşure karıldı. Dev kazanda pişirilen aşure 2 bin kişiye dağıtıldı.
“KORKMADAN İLERLEYECEĞİZ”
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal “Birliğin ayrıca bereketin simgesi aşuremizi, bu yıl da birlikte karmış ayrıca paylaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yezitlere karşı mücadelemiz dün olduğu gibi bugün de sürecek. Bizim yolumuz barışın ayrıca kardeşliğin yoludur. Bunu bozmak isteyen her kim olursa, karşısında bizi bulur. Cemevi de bizim, cami de bizim, kilise de bizim. İbadet yerlerine herhangi bir siyasi kurumun müdahale etmesini de onaylamayız. Hiçbir şeyden kokmadan, doğru bildiğimiz yolda yürümeye devam edeceğiz. Aydınlık günler çok yakın. Aşuremizin bereket getirmesini diliyorum” dedi.