tarımenflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
21,8757
EURO
23,4483
ALTIN
1.381,12
BIST
5.388,80
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
23°C
İstanbul
23°C
Açık
Çarşamba Az Bulutlu
23°C
Perşembe Az Bulutlu
23°C
Cuma Az Bulutlu
24°C
Cumartesi Az Bulutlu
25°C

Zorlu Grubu Şirketlerine KAGİDER’den Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) Sertifikası

Zorlu Grubu, Akıllı Hayat 2030 sürdürülebilirlik vizyonu kapsamında “Eşit Bi’Hayat Mümkün” mottosuyla hayata geçirdiği toplumsal cinsiyet eşitliği uygulamalarıyla, kadınların ekonomik, sosyal ayrıca kültürel hayata katılımını desteklemeye devam ediyor.

Zorlu Grubu Şirketlerine KAGİDER’den Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) Sertifikası
25.05.2023 14:11
0
A+
A-

Zorlu Grubu, Akıllı Hayat 2030 sürdürülebilirlik vizyonu kapsamında “Eşit Bi’Hayat Mümkün” mottosuyla hayata geçirdiği toplumsal cinsiyet eşitliği uygulamalarıyla, kadınların ekonomik, sosyal ayrıca kültürel hayata katılımını desteklemeye devam ediyor.

Zorlu Holding’in yanı sıra Grup şirketleri Vestel, Zorlu Enerji, Zorlu Gayrimenkul, Zorluteks ayrıca Hometeks Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) iş yaşamında cinsiyet ayrımcılığına son vermek üzere uyguladığı Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) sertifikasını almaya hak kazandı.

Akıllı Hayat 2030 sürdürülebilirlik vizyonu kapsamında, insan odaklı ekosistemler başlığı altında odaklandığı temel konulardan biri de toplumsal cinsiyet eşitliği olan Zorlu Grubu; söylem, iş ortamı, paydaşlarla işbirliği ana alanlarında fırsat eşitliğini gözeterek, kapsayıcı bir iş kültürünü geliştirmeye odaklanıyor. Atölye, eğitim ayrıca iletişim kampanyaları, destek verdikleri platformlar ayrıca çeşitli işbirlikleriyle de bu alandaki kurumsal farkındalığı artırmayı ayrıca toplumsal değişimi tetiklemeyi hedefliyor. 

Kapsayıcılık ayrıca çeşitlilikten beslenen bir kurum kültürünü güçlendirmek ayrıca iş dünyası başta olmak üzere toplum genelinde eşitliği sağlamaya bir adım daha yaklaşmak adına “Eşit Bi’Hayat” yaklaşımını benimseyen Zorlu Holding ayrıca Grup şirketleri Vestel, Zorlu Enerji, Zorlu Gayrimenkul, Zorluteks ayrıca Hometeks, bağımsız değerlendirme sürecinden başarı ile geçerek KAGİDER’in Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) sertifikasını almaya hak kazandı. Bu sertifika, iş yaşamında cinsiyet ayrımcılığına son vermek adına Dünya Bankası’nın teknik desteği, PriceWaterhouseCoopers ayrıca Ernst&Young işbirliğiyle geliştirilerek uygulanıyor. 

Sertifikalar, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi ayrıca Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Başkanı Selen Zorlu Melik’in ev sahipliğinde, Zorlu Holding Yönetim Kurulu üyeleri, Grup ayrıca Sektör Başkanları, KAGİDER Başkanı Emine Erdem ayrıca KAGİDER Yönetim Kurulu üyelerinin davetli olduğu bir törende takdim edildi.

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Başkanı Selen Zorlu Melik: “Hayatın her alanında Eşit Bi’Hayat mümkün”

Törende açılış konuşmasını yapan, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi ayrıca Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Başkanı Selen Zorlu Melik, Akıllı Hayat 2030 sürdürülebilirlik yaklaşımı kapsamında fırsat eşitliğini hayatın her alanında savunduklarını ifade etti. Selen Zorlu Melik, “Zorlu Grubu olarak etki alanımızın farkındalığıyla hareket ediyor, toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak adına üzerimize düşeni yapmaya gayret ediyoruz. “Eşit Bi Hayat herkes için mümkün” diyerek çıktığımız bu yolda, kadınların iş gücüne daha çok ayrıca eşit şartlarda katılabileceği bir ekosistem oluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Tüm Grup şirketlerimizde, İnsan Kaynakları politikalarıyla eşitlikçi iş ortamını geliştirme adına gerekli adımları atıyor ayrıca toplumsal cinsiyet eşitliğini destekleyen bir kurumsal kültürün kökleşmesi için çalışıyoruz” dedi. 

Kadınların iş hayatına katılımının da ötesinde karar mekanizmalarında daha çok yer almaları gerektiğini vurgulayan Zorlu Melik; “Kadınların karar mekanizmalarında daha fazla yer almasının şirketlerin tüm paydaşları için yeni fırsatlar yarattığına ayrıca yeni bakış açıları getirdiğine inanıyoruz. Araştırmalar gösteriyor ki çeşitlilik temelli oluşturulan yönetim kadroları daha fazla inovatif çözümler geliştirirken uzun vadeli değer yaratıyor. Biz de Zorlu Grubu olarak bu anlayışla, şirketlerde toplumsal cinsiyet dengesinin oluşmasını ayrıca kadın çalışan oranının yükseltilmesini amaçlayan inisiyatifleri destekliyor ayrıca çalışmalarında aktif yer alıyoruz. İş dünyasında fırsat eşitliğinin sağlanması adına yürütülen uygulamaların başında gelen KAGİDER’in FEM sertifikasyon sürecine 2019 tarihinde Zorlu Holding dahil olarak tüm insan kaynakları süreçlerinin fırsat eşitliği gözetilerek yürütüldüğünü bağımsız denetim firmalarının denetiminde tescillendiren belgeyi almaya hak kazandık. 2022 tarihinde ise Vestel, Zorlu Enerji, Zorlu Gayrimenkul, Zorluteks ayrıca Hometeks şirketlerimiz FEM sertifikasyon sürecini başarıyla tamamladı ayrıca bağımsız denetim firmaları nezdinde tescillenen belgeyi almaya hak kazandı. KAGİDER Başkanı Sayın Emine Erdem nezdinde tüm KAGİDER yönetimine ayrıca süreçte emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

KAGİDER Başkanı Emine Erdem: ”Daha fazla eşitlik, daha çok verimlilik demek!”

Törende yaptığı konuşmada KAGİDER’in misyonunun kadın girişimciliğini desteklemek, vizyonunun ise kadınların sosyal ayrıca ekonomik olarak güçlenmesi, karar alma mekanizmalarında daha çok kadının yer alması olduğunu belirten KAGİDER Başkanı Emine Erdem sözlerini şöyle sürdürdü: “Ancak ne yazık ki Cumhuriyet’imizin 100. yılına girdiğimiz 2023 tarihinde çalışma yaşında olan 32 milyon kadının sadece 11 milyonu işgücünde yer alıyor. Bir ülkenin en büyük rekabet avantajı sahibi olduğu yetenekli ayrıca eğitimli insan kaynağıdır. Ama ülkemizde kadınların potansiyeli maalesef kullanılmamaktadır.

Hem toplumda hem şirketlerde kadınlar ayrıca erkekler eşit fırsatlara ulaşırsa fakirliğin azalacağı ayrıca daha zengin bir dünya olacağını biliyoruz. McKinsey danışmanlık firmasının 2015 tarihinde yayınladığı rapora göre küresel ekonomide, kadınların iş gücüne katılımının artması ile 2025 tarihinde 28 trilyon dolar seviyelerinde bir büyüme gerçekleştirilebilir. Bir başka deyişle kadınların iş gücüne katılım oranının eşitlik seviyesine ulaşması ile dünya ekonomisi %26 büyüyecektir. Daha fazla eşitlik, daha çok verimlilik demek! 

Kadın ayrıca erkeklerin bir arada, eşit haklara sahip olarak yaşadığı bir dünya hayalimiz var. Zorlu Holding ayrıca Grup şirketleri Vestel, Zorlu Enerji, Zorlu Gayrimenkul, Zorluteks ayrıca Hometeks bu hayalimize ortak olup FEM ailemize katıldığı için sevinç duyuyoruz, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girdiğimiz 2023 senesinde ARTIK EŞİTLEYELİM diyoruz!”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ETİKETLER: , , , ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: - sosyal içerik platformu - ETSY Blog - uygulama fikirleri - vize başvurusu