Ziraat Bankası Kredi Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır? 2022

Ziraat Bankası kredi erteleme yapmak için Ziraat Bankası’nın bütün bankacılık kanalları kullanılabilir. Ziraat Bankası kredi erteleme işlemi 3 aya kadar yapılabilir. Koronavirüs salgını sebebi ile Ziraat Bankası müşterilerinin ihtiyaçlarına ve faaliyet gösterdikleri sektörlere göre kredi erteleme süresinde ve kredi yapılandırma işlemlerinde müşteri bazlı değişiklikler yapabilir.

Bazı sektörlerdeki müşterilerine 6 aya kadar ödemesiz dönem hizmeti verirken turizm gibi dönemsel faaliyet gösteren sektörlere 12 aya kadar kredi erteleme imkanı sağlayabilir. Ayrıca personel maaşlarını Ziraat Bankası aracılığı ile ödeyenlerin mevcut istihdamlarını azaltmamaları şartı ile 3 aylık personel maaş giderleri kadar ilave limit imkanı alabilmeleri gibi ekonomik destekler de sunar.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Başvurusu

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası kredi öteleme şartları aranmadan ihtiyaç, taşıt ve konut kredilerinin ertelenmesi için başvuru yapılabilmesi mümkündür. Doğal afet, deprem ve salgın gibi zaruri durumlar haricinde kredinin gecikmeli ödenmesini gerektirecek herhangi bir durum yaşandığında; Ziraat Bankası’na kredi erteleme başvurusu yapılabilir. Kredi erteleme başvurusu yapanlara belirli faiz oranları ile yeni ödeme planları sunulur.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Yöntemleri Nelerdir?

Ziraat Bankası kredi öteleme yolları aşağıda verilmiştir:

  • SMS
  • Ziraat Bankası şubesi
  • Ziraat Mobil uygulaması
  • Ziraat Bankası internet şubesi
  • Ziraat Bankası müşteri iletişim merkezi

Ziraat Bankası dijital bankacılık yöntemleri ve şubesi üzerinden kredi erteleme hizmeti vermekteydi. Ancak koronavirüs salgını sebebi ile müşterilerinin kredi erteleme hizmetini uzaktan alabilmelerini kolaylaştırabilmek için SMS servisi ile de kredi erteleme başvurusu almaya başladı.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme SMS İle Nasıl Yapılır?

SMS üzerinden Ziraat Bankası kredi ötelemesi yapmak için telefonun mesaj kısmına ERTELE yazılması, bir boşluk bırakıldıktan sonra T.C. kimlik numarasının eklenmesi ve ardından mesajın 4757’ye gönderilmesi gereklidir.

Bireysel kredi, kredi kartı ve KMH borçları için SMS ile yapılan erteleme borçlarında anında 3 aya kadar ödemesiz dönem başlatılır. Ziraat Bankası kredi erteleme başvurusunun onaylandığına dair mesaj ise başvurudan sonra birkaç saat içerisinde gönderilir.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Başvurusu

Ziraat Bankası Şubesinden Kredi Erteleme Nasıl Gerçekleştirilir?

Ziraat Bankası şubesinde kredi ötelemesi yapmak için banka şubesine kimlik belgesi ile beraber gidilmelidir. Banka görevlisine kredi erteleme işlemi yapmak istendiği iletilmelidir. Kredi ertelemesi yapmadan önce banka görevlisi kimlik doğrulaması yapar ve bunun için de kimlik bilgilerini ister. Kredi ödemelerinin ne kadar süre ertelenmek istendiği söylenmelidir ve bu kapsamda ödeme planı yeniden belirlenir.

Ziraat Bankası Telefon Şubesinden Kredi Ötelemesi Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası çağrı merkezinden kredi ertelemesi yapmak için 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri iletişim merkezi aranmalıdır. 7/24 Ziraat Bankası telefon bankacılığı ile kredi ertelemesi yapılabilmesi mümkündür.

Müşteri hizmetleri arandıktan sonra müşteri temsilcisine bağlanmalıdır. Görüşmeye devam etmek için müşteri numarası ve şifresi ile kimlik doğrulaması yapılmalıdır. Ardından müşteri temsilcisine kredi erteleme hizmeti almak istendiği söylenmelidir.

Kredi ertelemesi yapılacak olan süre belirtildikten sonra kalan kredi borcu kapsamında yeni bir ödeme planı hazırlanır. Ödeme planı onaylandıktan sonra son kredi ödemesini takip eden ay ile beraber erteleme işlemi tamamlanmış olur.

Ziraat Bankası Kredi Erteleme Ne Kadar Süreliğine Yapılabilir?

Ziraat Bankası kredi öteleme süresi 3 aydır. Kredi sahipleri kredi borçlarını ödemekte zorlandıklarında 3 aya kadar Ziraat Bankası kredi erteleme başvurusu yapabilirler. Mevcut borçların ileri bir tarihine kadar herhangi bir sebep göstermeden ertelenmesine imkan tanınır. Bunun nedeni ise koronavirüs salgını nedeni ile müşterilerinin yaşadığı ekonomik sıkıntıları rahatlatmak için tedbirler almasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.