Ziraat Bankası IBAN No Öğrenme

Ziraat bankası iban no öğrenme kavramının cevabını bu yazımızda. International Bank Account Number (IBAN) Uluslararası Banka Hesap Numarası olarak AB uyum yasası düzenlemesi çerçevesinde getirilen bir özelliktir. Uluslararası banka hesap numarasını öğrenmek isteyen Ziraat müşterileri bu işlemi nasıl yapacakları konusunda yeterli bilgiye sahip değil. IBAN öğrenmek için ziraat iban no öğrenme şu adımlar yararlı olacaktır:

  • SMS bankacılığıyla IBAN öğrenme
  • Telefon bankacılığıyla IBAN öğrenme
  • İnternet bankacılığıyla ve mobil bankacılıkla IBAN öğrenme

müşterilerin rahatlıkla IBAN öğrenebilecekleri alternatif yöntemler arasında yer almaktadır.

Ziraat Bankası İban No Öğrenme – SMS İle

Ziraat Bankası müşterilerinin 4747 sms bankacılığı hizmetiyle pek çok bankacılık işlemini kısa süre içerisinde anında gerçekleştirmesine olanak tanımaktadır. Nitekim bu yöntem kullanılarak ziraat iban no öğrenme isteyen müşterilerin her anlamda kolaylıkla pek çok işlemi anında gerçekleştirmesi hedefleniyor.

IBANBILGI yazıp kart numarasının en sondan 6 hanesini 4747’ye kısa mesaj atmanız yeterlidir.

Ziraat Bankası İban No Sorgulama – Telefon İle

Ziraat bankası iban no sorgulama, telefon bankacılığı yöntemiyle ziraat iban no öğrenme işlemini oldukça kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntemi kullanarak 7/24 müşteri hizmetleri üzerinden IBAN sorgulaması yaparak böylece havale başta olmak üzere pek çok işlemde anında kullanabilirsiniz. Telefon bankacılığı yöntemi kullanarak gerçekleştirilecek bu yönde Kart İşlemleri menüsünden 1’i tuşlamanız gerekmektedir. Ardından IBAN sorgulamak için 3 tuşuna basmanız yeterlidir.

Bu sayede telefon bankacılığı üzerinden her ne zaman olursa olsun bankayı arayarak siz de en hızlı şekilde sorgulama yapma imkanı elde etmiş olursunuz.

İnternet/Mobil Bankacılık Yöntemiyle Ziraat Bankası IBAN No Öğrenme

İnternet bankacılığı/mobil bankacılık üzerinden ziraat iban no öğrenme mümkün. İnternet bankacılığı için www.ziraatbank.com.tr resmi web adresi üzerinden Bireysel menüsünden hesap numarası, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve internet bankacılığında kullandığınız 6 haneli şifreyle kısa sürede giriş yapabilirsiniz.

Mobil bankacılık yöntemiyle de Android ya da iOS cep telefonuna Ziraat Mobil uygulamasını download ederek yine bankacılık işlemini anında hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

IBAN Nerelerde Kullanılır?

Avrupa Birliği uyum yasası çerçevesinde bankacılık işlemlerinde bireysel gerçek kişilere ve tüzel kişilere ait hesap numaralarında uluslararası bankacılık hizmetlerinde kullanılmak adına geçerliliği bulunan IBAN bulunmaktadır. IBAN sorgulaması sayesinde her yerden hızlıca pek çok bankacılık işlemlerini ivedilikle yerine getirmesi mümkün olmaktadır.

EFT/havale işlemlerinde en sık kullanılan IBAN bilgileri bunun yanı sıra fatura ödemelerinden abonelik işlemlerine varıncaya kadar diğer alanlarda da kullanılmaktadır. Bu farklı alanlarda kullanılmak üzere sizler de 7/24 IBAN bilgileriniz üzerinden bankacılık işlemini yapabilirsiniz.
IBAN genellikle banka kartlarının ön yüzündeki kart numaralarıyla karıştırılmaktadır. Oysa banka kartlarının ön yüzündeki kart numarası sadece kartın son kullanma tarihi, kime ait olduğu gibi bilgileri verir. Ama IBAN sorgulama işlemi tamamen kart sahibine ait konular olduğundan kartın üzerinde yer almaz. Bunun için yukarıda yer vermiş olduğumuz farklı yöntemleri deneyerek siz de hemen uluslararası banka hesap numaranızı yani IBAN sorgulamanızı hemen hızlı bir şekilde hızlı ve de güvenle yapabilirsiniz.