Yeşilçam’ın Usta Oyuncusu Bülent Kayabaş Hayatını Kaybetti

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Bülent Kayabaş, akciğer yetmezliği sebebiyle tedavi görmekte olduğu hastanede hayatını kaybetti.

Kanserle Mücadele Veriyordu

Bir süredir kanserle savaşan oyuncu Bülent Kayabaş, sevenlerini üzdü. Oyuncu tedavi gördüğü Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesi’nde bu sabah yaşamını yitirdi. Ünlü oyuncu Cuma günü kılınacak cenaze namazından sonra son yolculuğuna uğurlanacak.

Son Filmi Bir Baba Hindu

72 yaşında hayata gözlerini yuman Kayabaş’ın son filmi, Sermiyan Midyat’ın yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptığı “Bir Baba Hindu” adlı film oldu.

Ölüm Nedeni Belli Oldu

Kayabaş bir süredir kanser hastalığı ile savaş veriyordu, hastanede tedavi görüyordu. 2010 yılında kalın bağırsak kanserine yakalanan Kayabaş 18 gündür tedavi görüyordu, ünlü oyuncu bu sabah 06.05’de çoklu organ yetmezliği teşhisi ile yaşamını yitirdi. Kayabaş’ın cenazesini oğlu Ümit Kayabaş, eşi Selma Kepekli Kayabaş ve eski eşi Nur Sürer teslim aldı.

Bülent Kayabaş Kimdir?

25 Ağustos 1945 Eskişehir doğumlu Bülent Kayabaş’ın tam adı Osman Bülent Kayabaş olarak biliniyor. 1961 yılında Eskişehir Belediye Tiyatrosunda profesyonel oyunculuğa adım attı. Çok sayıda tiyatro oyununda sahne aldıktan sonra televizyon ve sinema filmlerinde, dizilerde rol aldı, seslendirmeler yaptı.

2000 yılında Derviş Zaim’in yapımcılık ve yönetmenliğini yaptığı “Filler ve Çimen” adlı filmde Sanem Çelik, Ali Sürmeli, Haluk Bilginer gibi usta oyuncularla rol aldı. Haldun Dormen’in “Bir Kış Masalı” adlı müzikal oyununda yer aldı.

1981 yılında Nur Sürer ile evlenen Kayabaş, kısa sürede boşandı ve 2007 yılında Selma Kepekli ile evlendi.