Yeni Trend, Fİ Dizisi

Azra Kohen’in Fİ-Çİ-Pİ üçlemesinin ilk bölümünden uyarlanmış bir dizi olduğu artık herkesin malumu olan internet dizisi “Fİ”,  kelimenin tam anlamıyla herkesi on ikiden vurdu.

İlk 6 bölümü yayınlanan dizinin her geçen gün hayranları katlanarak artıyor.  Peki ama neden?  Nedir bu diziyi bu kadar popüler hale getiren?

Dizinin ilk bölümünden itibaren vurgulanan “ALTIN ORAN” ın dizisini yapmışlar sanki. AY YAPIM’ın isabetli oyuncu seçimi, göz alıcı mekanlar, Mert Baykal’ın yönetmenlikteki mahareti,  Nüket Bıçakçı’nın müthiş senaryosunu da eklediğimizde,  izlemeye doyamadığımız için tekrar tekrar başa aldığımız sahneler ortaya çıkıyor.

Can Manay…

Arkasında kalın bir sır perdesi olan, takıntılı,  tutkulu,  karizmatik bir psikolojik danışman.  Ozan Güven’in sanırım şu ana kadarki en karizmatik halini görüyoruz bu dizide.

Deniz…

İlkeli,  temkinli ve tam da bu sebepten bir miktar bencil,  duygusal,  yetenekli bir müzisyen ve bir o kadar da yakışıklı.  Mehmet Günsür bu rolü adeta ikinci bir deri gibi giymiş üstüne,  zerre sırıtmıyor.

Duru…

Serenay Sarıkaya’nın güzelliği bir yana,  oyunculuktan yiyeceği çok ekmek var bence.  Deniz’le olan kavgasına şapka çıkarırım.

Özge…

O nasıl bir hırstır,  nasıl bir gözü karalıktır?  Maskülen bir kimliğe bürünmüş bir Berrak Tüzünataç izliyoruz bu kez.  Şaşırtıyor,  heyecanlandırıyor.

Bilge…

Büşra Develi’nin hayat verdiği bu karakterden ileride sürprizler bekliyorum.  Şimdilik naif bir  psikoloji öğrencisi ve Can Manay’ın asistanlarından.

Her bölüm diziye gelen konuk oyuncularla da rengine renk katan dizide tempo hiç düşmüyor.  Her bölümde karakterlerin dünyalarında daha derinlere nüfuz ediyoruz.

Dizide dikkatimi çeken küçük bir detay…

İlk bölümde aşırı takıntılı tavırlar sergileyen Can Manay,  sonraki bölümlerde biraz gevşemeye başlıyor. (Özellikle su bardakları konusunda) Bunu “aşk” a mı bağlamalıyız,  yoksa gözden kaçan minik bir dizi hatası mı henüz karar veremedim.

Yaklaşık 40 gün arayla 3’er bölüm halinde yayınlanan dizinin en kötü yanı ise o bitmek bilmez bekleme süreci sanırım.