Whatsapp’dan Muhteşem Bir Yenilik Daha

Whatsapp’dan Muhteşem Bir Yenilik Daha geldi. Dünya üzerinde en çok kullanıcısı bulunan online mesajlaşma uygulaması Whatsapp son yeniliği ile de oldukça kullanışlı bir hal alacağa benziyor. Kullanıcıların online olmadıkları durumlarda gelen mesajları, önceki sürümlerde alt sıralarda yer almaktaydı. Yani birkaç mesajın online olunmadığı zamanda gelmesi, belki de diğerlerinden daha önemli mesajların alt sıralarda kalması ile gözden kaçmasına ve bununla birlikte bazı olumsuzlukların yaşanmasına neden oluyordu. Yeni yapılan güncelleme ile kullanıcılar artık mesajları önem sırasına göre sıralayabilecek ve en önemli mesaj ve konuşma sütunu her zaman üstte kalacak şekilde bir ayarlama yapabilecek.

Bu Yenilik Özellikle Yoğun Mesajlaşma Trafiğinde Çok Önemli

İş görüşmelerini ve oldukça önemli konuşmaları Whatsapp üzerinden mesajlaşarak yapan kişiler için hayati bir önem kazanan bu uygulama ile yoğun mesajlaşma esnasında veya mesajlaşmanın kapalı konumda olduğu durumlarda önem sırasına göre sıralanan mesajlar, gözden kaçması muhtemel durumların önüne geçmeyi amaçlıyor.

Herkesin Kendi Profili ve Herkes Kendi Profilinin Patronu

Önceki sürümlerinde uygulama, herkese kendi sunduğu imkânlar ile hizmet vermekte iken yapılan son güncellemeler ile kullanıcılar, kendi istekleri doğrultusunda bir menü oluşturabilmekte ve herkes için ayrı kullanım imkanı sunulmakta. Bu durum kullanıcıları oldukça memnun ederken Whatsapp Beta olarak da adlandırılan bu sürüm, kullanıcıların kendi profillerinin patronu oldukları açıklaması ile de oldukça iddialı bir kullanım sağladığını göz önüne koymakta.