Whatsapp Mavi Tikten Nasıl Kurtulabiliriz?

Whatsapp uygulaması tüm akıllı telefonlarda bulunan ve son derece kullanışlı olan uygulamalardan biridir. Whatsapp uygulamasında insanlar birbirlerine mesajlar yazarak ve normal olarak konuşarak iletişim kurma kolaylığını yaşıyorlar. Aynı zamanda çeşitli dosyalarda gönderilebilen Whatsapp uygulamasında mesajların okundu bilgisi ve diğer konularda karşı tarafın bilgi sahibi olması mesajı alan tarafı bazen zor durumda bırakabiliyor. Whatsapp’ta bulunan mavi çift tik uygulaması gönderilen mesajın karşı tarafın gördüğünü belirten bir işarettir. Mesajlar okunduğunda karşı tarafa cevap vermeye kendini zorunlu hisseden insanlar için zorlayıcı bir durumdur. Bu nedenle de Whatsapp mavi tikten nasıl kurtulabiliriz sorusunu soran yüzlerce insan bulunuyor.

Whatsapp Uygulamasında Sizi Zor Durumda Bırakan Özellikler

En önemli özelliklerden biri olan “okundu bilgisi” yani mavi tik işareti nedeniyle birçok insan istemediği halde karşı tarafa cevap verme durumunda kalıyorlar. Whatsapp’ın bu özelliğini devre dışı bırakma şansınız bulunmuyor. Karşı tarafın o mesajı okumadığınızı düşünmesi için ya o mesajı hiç açmamalısınız ya da ayarlar kısmından Whatsapp’ın mavi tik işareti uygulamasını pasif hale getirmelisiniz. Bu özellik pasif hale getirildiğinde size gelen mesajları okusanızda karşı tarafa okunmamış görünecektir. Ancak aynı şey sizin mesajlarınız için de geçerli olacaktır. Okundu bilgisi özelliğini pasif hale getirmediğinizde ve mesaj okunduğunda karşı taraf mesajı okuduğunuzu anlar ve siz de bu durumda kabalık olmaması açısından karşınızdaki insanlara cevap vermeye devam etmek zorunda kalırsınız. Okundu bilgisi özelliğini devre dışı bırakmak mantıklı olsa da o anda karşınızdaki insan sizi çevrim içi görürse mesajı okuyup okumadığınızı anlayabilir.

Whatsapp Mavi Tikten Kurtulmanın Farklı Yolları ( Whatsapp Mavi Tikten Nasıl Kurtulabiliriz)

Whatsapp mavi tikten kurtulmak için okundu bilgisini pasif hale getirmek haricinde bir uygulayabileceğiniz bir yol daha bulunuyor. Telefonunuza mesaj geldikten sonra telefonu uçak modu haline getirebilir ve mesajı telefonunuz uçak modundayken okuyabilirsiniz. Böylece uçak modundan çıktıktan sonra mesaj okunmamış gibi görünecek ve karşı tarafa cevap vermek zoruna kalmayacaksınız. Mesajın telefonunuzda kalmasını da istemiyorsanız uçak modu durumundayken mesajı silip o şekilde uçak modundan çıkabilirsiniz.

Siz de bu şekilde Whatsapp mavi tik kapatabilirsiniz 🙂