Whatsapp İçin Önemli Güncelleme

Whatsapp İçin Önemli Güncelleme. İphone ve İpad cihazları için Whatsapp uygulamasına yeni bir güncelleme geldi. Bu güncelleme ile birlikte kişi bilgileri bölümünde önemli değişiklikler yapıldı. Aynı zamanda bu değişliklik ile Apple’ın sanal asistanı olan Siri ile de eş güdümlü çalışır hale getirildi. Bu özellik sayesinde whatsapp üzerinden gelen mesajlar Siri asistanı tarafından sesli olarak okunabilecek şekilde ayarlandı.

Whatsapp İçin Yeni Özellik

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ta önemli güncelleme yapıldı. Öncelikle İos işletim sistemleri için getirilen güncelleme daha sonra İphonelarda kullanılan Whatsaap için de geçerli bir güncelleme olarak faaliyete geçti. Bu değişim ile birlikte whatsapp’ta köklü bir değişime gidiliyor.

Güncelleme ile Gelen Değişiklikler Nelerdir?

Yeni güncelleme ile gelen önemli değişikliklerden birisi de kişi profillerinin tam anlamı ile değişmesidir. Kişi bilgilerinin içeriklerinde herhangi bir değişiklik olmadı. Ancak görüntü anlamında önemli değişlikler görülüyor. Aynı zamanda İos 10.3 ve sonrası versiyonlarını kullanan kullanıcılar için de siri uyumluluğu sağlanmış durumda. Böylelikle Apple’ın akıllı asistanı Siri, kullanıcıların Whatsapptan gelen son mesajları okuma özelliğine kavuştu. Bu yeni özellik özellikle kullanıcıların araç kullanırken dikkatlerinin dağılmalarını engellemek açısından oldukça önemli. Araç sürücüleri telefon ellerine almadan Siri tarafından Whatsappa gelen mesajları okuması ile güvenli sürüşlerin yapılması sağlanıyor. Yeni gelen güncelleme yaklaşık olarak 90 Mb büyüklüğünde olup bu güncelleme ile birlikte birçok özelliğin görsel yapılarında da önemli değişiklikler meydana geldi.