Ünlü E-Ticaret Markası Markafoni Kapandı

Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından birisi olan Markafoni kapanıyor.

Markafoni konuyla ilgili yayınladığı açıklamada “30 Haziran 2017 tarihi itibari ile www.markafoni.com sitemizde yürütmekte olduğumuz faaliyetlerimizse üzülerek son veriyoruz” ifadelerine yer verildi.

Aynı açıklamada müşterilerin henüz sevk edilmemiş siparişlerinin takibi için hizmet vermeye bir süre daha devam edileceği bilgisinin ise altı çizildi.

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında ilk fiziksel mağazasını açan Markafoni’nin kararının bu mağazanın akıbetine nasıl yansıyacağına dair bir bilgi ise henüz bulunmuyor.

Markafoni’den Kamuoyuna Yapılan Açıklama

“Sevgili Müşterilerimiz,

30 Haziran 2017 tarihi itibariyle www.markafoni.com. sitemizde yürütmekte olduğumuz faaliyetlerimize üzülerek son veriyoruz.

Kurulmuş olduğumuz 2008 yılından itibaren bize göstermiş olduğunuz destek ve güvenden dolayı hepinize teşekkür ederiz.” denildi.

2008 Yılında Kurulmuştu

Türkiye’nin ilk özel alışveriş sitesi olan Markafoni 2008 yılında kuruldu. Markafoni’nin yüzde 70 hissesi 2011 yılında Naspers Grubu tarafından 200 milyon dolara satın aldı. 2014 yılında şirketin tamamı Naspers’ın kontrolüne geçti. Markafoni’nin kurucuları Sina Afra, Ahmet Emre Sarı ve Tolga Tatari de 2014 yılında Markafoni’den ayrılmıştı. Bu ayrılığın ardından Hepsiburada Genel Müdürlüğü görevini bırakan İlker Baydar, Mayıs 2014’te Markafoni CEO’su olmuştu. Türkiye’nin önde gelen e-ticaret sitelerinden olan Markafoni, 1200 yerli 900 yabancı markayla çalışmaktaydı.