Turizme Böyle Darbe Vuruyorlar

Haberi okuyunca sizde utanacaksınız işte Turizme Böyle Darbe Vuruyorlar. Türkiye’nin en çok turist çeken şehri Antalya. Birçok açıdan dünya ile yarışan Antalya son zamanlarda her ne kadar ülke politikaları ve terörden sert şekilde etkilense de hala birçok tatilcinin gözdesi halinde. Türkiye’de özellikle Antalya’ya daha fazla turist çekmek için çalışmalar yaparken iddia edilen bir şey bu kadar turist çekmek için uğraşırken bir yandan da turizme darbe vurulduğunu gösterdi. Turistlere karşı bizi kötü gösteren ve yıllardır turistlerin en büyük şikayeti olan konu bu sefer bir ızgara döner salonun da yaşandı. Dünyanın sayılı turizm kentlerinden biri olan Antalya’da ki bu dramatik olay herkesi şaşırttı.

Polonyalılar Dolandırıldığını İddia Etti

Olay Antalya’nın turist çeken bölgelerinden Muratpaşa Kalekapı mevkiin de oldu. Ondan fazla Polonyalı turist kafilesi yemeklerini yemek için bir ızgara döner salonuna gitti. Turizm şirketi ile gezen Polonyalılar dükkanda 12 kişilik karışık ızgara ve karides siparişi verdi. Dramatik olayda bu yemeğin arkasından yaşandı. Yemeklerini güzelce yiyen Turist kafilesi hesabı isteyince çılgına döndü. Verilen sipariş sonucunda hesap tam tamına 4200 Türk lirası olarak geldi. Bu gelen hesaba turistleri gezdiren tur şirketi itiraz edince hesap bin lira kadar aşağıya çekildi. İddiaları turistleri gezdiren tur şirketi tarafından yapıldığı söylendi.

Yetkililer İnceleme Yapıyor

Konu hakkında şikayette bulunan turizm şirketinin iddiaları için Antalya valiliği ve belediye ile beraber Kalekapı Esnaflar odasında geniş bir araştırma başlattı. Valilikten ve esnaf odasında yetkililerin yaptıkları açıklamalara göre turistlere yapılanın çok ayıp ve turizme darbe vuran nitelikte olduğu. İddiaları araştırdıklarını ve gerçeğin ortaya çıkması ile bu konuda hataları olanlara gerekli cezaların verileceği söylendi. Turistlerin Antalya için çok değerli olduğunu söyleyen yetkililer özel bir birimin bu konu ile ilgili çok ince çalıştığını ve er geç sonuçlanacağını belirtti.