TEOG’da Akıllarda Soru İşareti Bırakan Başarı

TEOG Sınavının açıklanmasının ardından gözler ülke birincilerine çevrildi. Batman’da 60 öğrencinin soruların tamamına doğru cevap vermesi, İMKB Belde Ortaokulundan aynı sınıftan 10 öğrencinin, toplamdaysa 16 öğrencinin 120 soruya da doğru cevap vermesi akıllarda soru işareti bıraktı.

Batman Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Batman genelinde 60 öğrencinin TEOG sınavında tüm soruları doğru yanıtlayarak birinci olduğunu, bunlardan 16’sının İMKB Belde Ortaokulu’nda eğitim gören öğrenciler olduğunu belirterek, “16 birincinin çıktığı okulumuzdaki 10 öğrencinin aynı sınıfta eğitim görmesi bizi ayrıca gururlandırdı. Emeğe geçen öğretmen ve velilerimizi kutluyorum” dedi.

Okul Yönetiminden Kutlama

Sınav sonucunun açıklanmasının ardından okul idarecileri ile öğretmenler, öğrencilerle bir araya gelerek, başarıyı kutladı.

İMKB Belde Ortaokulu Müdürü Necat Demiral, TEOG’da birinci olan Işıl Canpolat, Arjin Canpolat, Mustafa Emir Özel, Mehmet Fatih Ocak, Miray İnci Başaran, Edanur Çetin, Muhammed Talha Gökmen, Cansu Çiçek, Beyzanur Kiper, Şahin Göymen, Gamze Akın, Edanur Özhan, Yusuf Yapıcıoğlu, Ahmet Şimşek, Abdullah Ardıl Acar ve Seyfullah Binay ve emek veren öğretmenlere teşekkürlerini ileterek, okulun 15 öğrencisinin ise 120 sorunun 119’unu doğru yanıtladığını söyledi.

İMKB Belde Ortaokulu’nun başarısında en dikkat çeken başarı ise 8-C sınıfı oldu. Sınıfta eğitim gören 40 öğrenciden 10’u soruların tümüne doğru cevap verirken, 5 öğrenci 119 doğru, 6 öğrenci ise 118 soruyu doğru yanıtladı.

TEOG Sorularını İMKB Belde Ortaokulu Öğretmenleri mi Hazırladı?

Okulun elde ettiği bu başarısı akıllara “Acaba sorular mı sızdırıldı?” şüphesini getirdi. Daha önceki senelerde TEOG dahil hiç bir sınavda böylesine büyük bir başarı elde edemeyen okul, 2017 TEOG sınavında ise 16 birinci çıkardı.