Telefonu Televizyona Bağlama – Telefonu TV’ye Yansıtma

Telefonu televizyona bağlama uğraş gerektirmeyen bir iştir. Bu yazıyı okuduktan hemen sonra hızlı bir şekilde telefonu televizyona yansıtma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Telefonu TV’ye yansıtma işlemine geçmeden önce size öğrenmeniz gereken birkaç bilgi sunacağız.

Telefonu Televizyona Bağlama Nedir?

Telefonu televizyona bağlama işlemi, telefonunuzdan gördüğünüz her şeyi TV ekranına yansıtmaya denir. Bu işlem ile birlikte telefonunuzdan izlediğiniz video, dinlediğiniz müzik, oynadığınız oyunu daha büyük bir ekranda daha kaliteli bir şekilde izleyebileceksiniz.

Birçok kişi bu işlemin sadece bir kablo yardımıyla yapılabileceğini düşünür fakat sadece wifi ile kolaylıkla telefonu televizyona bağlama işlemini gerçekleştirebileceksiniz. Telefonu TV ye yansıtma işlemi sanıldığı gibi zor ve uğraş gerektiren bir işlem değildir. Bu yazıyı okuyan herkes telefon ekranını televizyona bağlayabilecektir.

Telefonu Televizyona Yansıtma Yararları

Telefonu TV ye yansıtma yararları şunlardır; telefonunuzun ekranı küçükse veya sizi tatmin edecek bir genişlikte değilse ekranı televizyona aktararak bu sorunu rahatlıkla çözebilirsiniz. Aynı zamanda telefondan TV ye görüntü verme yararı şudur; internet harcamanız ciddi bir oranda düşecektir, telefonun ısınması da bir hayli düşecektir.

Telefonu TV ye Yansıtma Zararları

Telefonu televizyona bağlama işleminin yararı olduğu gibi ne yazık ki zararları da vardır. Bu işlemin en büyük zararı ise şudur; elektrik kullanımınız bir hayli arta yani faturanız şişebilir, televizyon ekranının bazı grafikleri göstermemesi adına ekran zarar görebilir, çok fazla bağlı olmasını önermiyoruz.

Telefonu Televizyona Bağlama Nasıl Yapılır?

Telefondan televizyona görüntü aktarma işleminin nasıl yapılacağını siz değerli okurlarımıza öğreteceğiz. Sizlere liste halinde göstereceğiz ki herhangi bir sorun veya kafa karışıklığı yaşamadan gerçekleştirebileceksiniz. İster cihazının Samsung olsun ister diğer android cihazlar. Eğer telefonunuz işletim sistemi android ise bu işlemi gerçekleştirebileceksiniz. İphone işletim sistemi telefonlar için nasıl bağlayabileceğinizi aşağıdan görebilirsiniz.

Android Cihazlar İçin Telefonu Televizyona Bağlama

android

Android cihazlar için telefonu televizyona yansıtma işlemi için aşağıda liste halinde olan bilgileri okuyabilirsiniz.

  1. İlk başta televizyonda bazı işlemler yapmamız gerekiyor. TV kumandanız dan Ekranlar tuşuna basın.
  2. Çıkacak olan pencereden Screen Mirroring seçeneğine tıklayın.
  3. Telefonunuzdan Bildirim Merkezi’ne girin.
  4. Ekran Yayınlama seçeneğini bulun.
  5. Diğer Ayarlar butonuna tıklayarak Ekran Görüntülemeyi Etkinleştir butonuna tıklayın.
  6. Tekrar tarama yapın ve listede çıkacak olan televizyonunuzu seçin.

iPhone Cihazlar İçin Telefonu Televizyona Bağlama

iphone

İphone telefonu televizyona bağlamak için Apple TV cihazınızın olması gerekiyor. Olmaması halinde hiçbir şekilde cihazınızı herhangi bir televizyona yansıtma işlemini gerçekleştiremezsiniz.