Telefon Şarj Olmuyor veya Şarj Almıyor Sorunu Çözümü

Telefon şarj almıyor sorunun en temel kaynaklarını, bu sorunu en hızlı şekilde nasıl çözebileceğinizi ve bu sorunun bir daha gelmemesi için neler yapabileceğinizi sizlere anlatacağız. Telefon şarj almıyor sorunun çözümün için yazımızı okumaya devam edin.

Telefon Şarj Olmuyor Sorunun Kaynağı

Telefon şarj olmuyor sorunun en temel kaynağı telefon paketiniz ile beraber gelen şarj aletini kullanmamanızdır. Bu sorunu tetikleyen diğer büyük sorun ise telefonunuzun şarj soketine toz kaçması veye aşırı kirlenmesidir. Sizlere bu işlemleri nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

Telefon Şarj Olmuyor Sorununun Çözümü

Telefon şarj olmuyor sorunun çözümünü liste halinde sizlere sunacağız. Sizlere sunduğumuz çözüm yollarını dikkatli bir şekilde telefonunuza uygulayın ve sorunun gidip gitmediğine sürekli bakın, hazırsanız nasıl yapıldığına geçelim. Aynı zamanda bu sorunun doğurduğu bazı sonuçlar daha vardır; telefon yavaş şarj oluyor sorunu ve telefon şarj olmuyor samsung.

  • Sadece bir tane şarj cihazıyla test etmeyin, elinizde fazla şarj aleti varsa onlarla test edin. Çünkü sorun telefonunuzda değil şarj aletiniz de olabilir.
  • Telefonunuzla birlikte gelen şarj aletini kullanın, eğer bunu yapmazsanız telefonunun hem yavaş şarj alır hem de şarjı çok hızlı biter.
  • Elinizde başka bir şarj cihazı yoksa ve bilgisayarınız varsa USB kablo yardımıyla şarj etmeyi deneyin, sorun çözülmüşse önceden kullandığınız şarj cihazı bozuktur.
  • Telefonunuzun şarj soketini yani şarj giriş portunu temizleyin, arasına toz kaçmış olabilir. Bunu küçük bir toplu ine yardımıyla yapabilirsiniz.
  • Telefonunuzu açıp tekrardan başlatın. RAM belleğini uygulama yardımıyla temizleyin. Uygulamaları devre dışı bırakın, sorun çözülmediyse diğer maddelere geçin.
  • Yukarıdaki hiçbir çözüm yolu sorununuzu gidermedi ise prizi değiştirmeyi deneyin.