Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları ve Şartları

En çok başvurulan sigorta türlerinden biri olan tamamlayıcı sağlık sigortası Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşması bulunan özel sağlık kurumlarından hizmet alabilmeyi sağlar. Özel sağlık sigortasına kıyasla biraz daha dar kapsamlı olan tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları için e-sigortam üzerinden teklif alabilirsiniz.

Bunun için online sitede sigorta bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurmanız ve kaydı tamamlamanız yeterli olacaktır. Bu sigorta türünde tedavi giderlerinizin bir kısmı SGK tarafından ödenmekte olup geriye kalan fark sigorta tarafından karşılanır.

Bu sayede özel hastaneye gittiğinizde SGK haricinde çıkan masrafları cebinizden ödemezsiniz. Sunulan avantajlı fırsatlardan yararlanabilmek için en uygun tamamlayıcı sağlık sigortası teklifleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Sigorta kapsamında geçerli olan tamamlayıcı sağlık sigortası özel şartları kişi ve şirket arasında yapılan anlaşmaya bağlı olarak farklılık gösterir. Buna göre poliçe kapsamında yatarak tedavi masraflarının tamamı karşılanırken ayakta tedavi için sayı sınırı vardır.

Genellikle yıl içerisinde 8 ya da 10 ayakta tedavi muayene limiti belirlenir. Kullanıcılar talepleri halinde check-up ve doğum poliçeleri de düzenleyebilirler. Bu durumda geçerli olan fiyat politikası da değişecektir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ne Zaman ve Nerelerde Geçerli?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ve özel sağlık sigortası farkı özel hastanenin SGK ile anlaşmasının olması kısmında devreye girer. Buna göre tamamlayıcı hizmete hastanenin ve ilgili doktorun SGK ile anlaşmasının bulunması koşulu vardır.

Bunu sağlayan tüm hastanelerde hizmetten yararlanılabilir. Sigortanın geçerliliği ise yalnızca Türkiye sınırları içerisindedir. Yani KKTC de içinde olmak üzere diğer ülkelerde bu poliçe koşullarından yararlanmak mümkün değildir. E-sigortam üzerinden yapacağınız başvuruda detaylar ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.