Samsung’un Yeni Amiral Gemisi Fırtınada!

Samsung’un Yeni Amiral Gemisi Fırtınada! Samsung Galaxy Note 7 faciasıyla büyük sorunlar yaşamış ve bu durumdan dolayı bir hayli başı ağrımıştı. Bu durumdan dolayı yeni amiral gemisinde fazlasıyla dikkatli davranan Samsung yine bir sorunla karşı karşıya kaldı. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin akıllı telefonlarda her zaman ufak tefek sorunlarla karşılaşıyor. Samsung üst düzey bir telefon yaratmasına rağmen Galaxy S8 kablosuz şarj mimarisi ile sınıfta kalıyor. Kendi şarj ünitesiyle bile sorun yaşayan kullanıcıların her geçen gün artması Samsung’un başının ağrımasına yol açıyor.

Samsung’un Yeni Amiral Gemisi Büyük Sıkıntıda

Hızlı şarj özelliği ile akıllı telefon piyasasını sarsan Samsung bu sefer bu durumdan dolayı sıkıntı yaşıyor. Bu sıkıntı hem standart Qi kablosuz şarj cihazı ile hem de Samsung’un kendi şarj cihaz ünitesi ile yaşanıyor. İlk etapta Samsung Galaxy S8 düzensiz şarj algılandığını bir bildirimle kullanıcıya bildiriyor. Hemen arkasından kısa bir süre içerisinde kendi kendine ’’ kablosuz şarj durduruldu’’ mesajı geliyor. Buna rağmen düz ve yatay kablosuz şarj üniteleri ise son derece verimli bir şekilde çalışıyor.

Hızlı Şarj Sorunu Var

Bu sorun belki Galaxy Note 7’de ki kızıl ekran sorunu kadar ciddi bir sorun olmasa da çabuk tükenen bataryalara sahip akıllı telefonlar için şarj sisteminin önemini ortaya koyuyor. Hızlı şarj özelliğinin kolaylığını bilen kullanıcılar son derece üst düzey bir telefona sahip olmalarına rağmen bu tarz sorun yaşayarak sıkıntı çekiyorlar. Çünkü Samsung radikal bir kararlar kablosuz şarj mimarisi olan Qi şarj ünitesine tam destek verdiğini duyurmuştu. Bu durumun hemen arkasından böyle bir sorun oluşması kullanıcıların aklında soru işareti yaratırken Güney Koreli dev şirket en kısa sürede bir yama geliştirerek bu soruna çözüm bulmanın peşinde çünkü bu soruna çözüm bulamamaları durumunda ikinci bir Galaxy Note 7 vakası ile karşılaşmak istemiyorlar.