Referandum Sonrası Ekonomi Alanında Harekete Geçilecek

Gündemde yer alan halk oylaması için geri sayım başladı. 16 Nisan 2017 tarihinde başkanlık sistemi için halk oylamasına gidecek olan Türkiye, 16 Nisan sonuçlarını merak ile bekliyor. 16 Nisan sonrasında KDV kanununda yeni bir düzenlemeye ilişkin çalışmalar yapılacağı uzmanlar tarafından bildirildi. Yapılan açıklamalarda referandum sonrası ekonomi alanında bir yeni düzenlemeler ve teşvik konularının geleceğini bunun için AB ile Gümrük Birliğinin yeniden gözden geçirilmesi konusunun da olduğu bildirildi.

Ekonomi Referanduma Bağlı

16 Nisan referandum sonrası ekonomi ülke gündemindeki belirsizliğin ortadan kalkması ile birlikte Türkiye’nin gündemi olacak. 17 Nisan ile birlikte ekonominin iyi önemli maddesi üzerinde ekonomik canlanma ve reformlar yapılarak ülke ekonomisinin daha da güçlendirileceği belirtildi. Özellikle destek ve teşvikler ile ülke ekonomisinin canlandırılmasına yönelik çalışmaların başlatılacağı açıklandı.

Referandum Sonrası Ekonomi İçin Başbakandan Müjde

Başbakan Binali Yıldırım yapmış olduğu açıklamalar ile 16 Nisan referandumundan sonraki süreç için müjdeyi verdi. Başbakanın yapmış olduğu açıklamada yeniden yapılandırma kanununda yeni bir düzenlemeye gidileceği, bu konuda süre uzatımının değerlendirileceği ve bu konunun gelecek hafta itibari ile gündeme geleceğini müjdesini verdi. Özellikle 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ülkedeki ekonomik durgunluğun bu çalışmalar ile neticeleneceği vergi borcu olan mükelleflerin vergi borçlarını ödeyebilmesi için yeni bir yapılandırmanın da yapılacağı müjdesi verildi. Bu nedenle tüm Türkiye 16 Nisan sonrasını beklemeye başladı.