Ramazan’da nasıl kilo verebilirim?

Malum yaz ayları ve Ramazan, havalar ısınmaya başladı ve hepimizin aklında o soru var hem hızlı hem pratik bir şekilde nasıl kilo verebilirim ? Şimdi sizlere hem uygulaması kolay hem pratik hem de sağlıklı birkaç ipucu vererek nasıl kilo verebilirim sorunuza cevap vermeye çalışacağım.

Günde 2.5 litre suyu mutlaka tamamlayın.Kendinize ait bir su şişeniz olsun ve onu günde 2-3 defa doldurup tüketin çünkü bu sizin metabolizmanızı hızlandıracak hem de sindirim ve boşaltım sisteminizde size yararlı olacaktır.Porsiyonlarınızı küçültün.Bu sayede hem her şeyden tadımlık yersiniz hemde kararında yemiş olursunuz.

Sağlıklı bir şekilde nasıl kilo verebilirim diyorsanız mutlaka uykunuzu düzene sokun ve günde 8 saat uyumayı ihmal etmeyin.Lifleri ve tahılları mutlaka hayatınıza katın.Mesela pirinç pilavı yerine bulguru ya da cornflex yerine yulaf ezmesini tercih edin.Haftanın üç günü kırk dakika orta tempolu ve açık havada mutlaka yürüyüş yapın.Bunun farkına inanılmaz derece de hissedeceksiniz.

Gerçekten nasıl kilo verebilirim diye soruyorsanız bu ipucu çok önemli.Ara öğün yapın.Ara öğünleriniz arasında 2-2.5 saat ara bırakın.Bu hem kan şekerinizi dengeler hemde daha tok kalmanızı sağlar.Haftanın 3 akşamı mutlaka evinizde zeytinyağlı sebze yemeği yiyin.

Ama zeytinyağı aşırı olmasın tam kararında olsun.Bitki çayları nasıl kilo verebilirim diye soranların mutlaka hayatına dahil etmesi gereken içeceklerdir.Hafta içi hiçbir zaman paketli ürün tüketmeyin ama haftasonu 1-2 defa kendinizi ödüllendirin.Bu kuralların hepsine uyarsanız nasıl kilo verebilirim sorusunun cevabını almış olacaksınız.

Haber: Haberseyir/Sağlık