Ön Ödemeli Kartlar Nedir?

Ön ödemeli kartların ne olduğu, nerelerde geçerli olduğu kısacası ön ödemeli kart nedir sorusunun yanıtını bu makalede ele alacağız. Ön ödemeli kart tipleri alışverişlerin tamamında tıpkı banka kartlarında olduğu gibi geçerlidir. Bu tip kartları bir zamanlar sıklıkla rağbet edilen kontörlü kartlara benzetmemiz gerekmektedir.

İçerisine kullanıcının dilediği miktarda kartı kullanarak herhangi bir faiz uygulanması ya da güvenlik zayiatı sorunlarıyla karşılaşmadan nakit işlemlerini rahatlıkla takip etmesini sağlamaktadır. Kullan – At şeklinde sadece tek bir kullanıma mahsus olanları bulunduğu gibi ayrıca tekrar tekrar doldurularak kullanabileceğiniz ön ödemeli kart tipi de mevcuttur.

Ön Ödemeli Kartın Avantajları

  • Kredi kartlarındaki faiz gibi ekstra masraflar gerçekleşmez.
  • Güvenlik zafiyeti sorunu yaşatmaz.
  • Kullanıcının bilinçsiz kredi kartı kullanımının önüne geçer.
  • Alışverişlerde ne ödediği bilinir, bakiye varsa ödeme yapılır eksiye düşmez.

Bu gibi avantajını dikkate alacak olursak ön ödemeli kart nedir hakkında detaylıca bilgi edinmemiz her halükarda mümkün olacaktır.

Ön ödemeli kart kullanımının kesinlikle hiçbir dezavantajı yoktur. Alışverişlerde sık sık eksiye düştüm diye söylenen kişileri duymuşsunuzdur. Bu durumda bir sonraki ödemede faiz uygulanacak ve borcunuz katlanarak tarafınızdan alınacaktır. Oysa ön ödemeli kartlarda bu gibi sorunlarla kesinlikle karşı karşıya kalmadığınız için gönül rahatlığıyla anında kullanabilme imkanınız bulunmaktadır.

Ön Ödemeli Kart Nerelerde Kullanılır?

POS cihazının bulunduğu ve banka kartlarının geçerli olduğu her yerde ön ödemeli kartlar geçerlidir. Üzerinde tıpkı banka kartlarında olduğu gibi kart numarası, son kullanma tarihi ve de kart güvenlik numarası (cvv) bilgileri yer alıyor. Ön ödemeli kart tipini dilediğiniz farklı amaca yönelik olarak sizler de hızlı bir şekilde kullanarak gerçekten de ivedilikle gerçekleştirme olanağını elde etmiş olacaksınız.

Ön ödemeli kart tipinin tek kullanımlık için olanı mevcut olduğu gibi içerisine dilediğiniz tutarda bakiye doldurarak daimi olarak da kullanabileceğiniz özellikteki kart tipi de mevcut. Bu iki farklı kart tipinden hareket ettiğimiz zaman alışveriş işlemlerini güvenli, masrafsız ve de hızlı bir şekilde sağlaması bakımından öne çıktığını kesinlikle dikkate almamız gerekiyor.

Ön Ödemeli Kart Başvurusu

Ön ödemeli kart başvurusunu bankalar aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Ön ödemeli kart sayesinde komisyon masrafları olmadan, faizle uğraşmadan ya da kart bilgisinin kopyalanarak güvenlik açığı gibi sorunlar yaşanmadan ön ödemeli kart nedir kullanmak mümkün.

Ön ödemeli kart başvurusu tıpkı diğer banka kartlarına olan başvuru işlemleri gibi adrese kart basımı gerçekleştirildikten sonra ivedilikle ulaştırılır. Alışveriş ödemelerinde nakit ödeme işlemiyle uğraşmadan pek çok işlemi dijital ortamda gerçekleştirme şansı sunan bu ön ödemeli kartları siz de kullanabilirsiniz. Dilerseniz tek kullanımlık doldur kullan at dilerseniz de tekrarlayan özellikteki ön ödemeli kart başvurusu gerçekleştirebilir, anında güvenli, hızlı ve de masrafsız alışverişten yararlanma şansı yakalamış olursunuz. POS cihazı bulunan her işletmede ön ödemeli kart tipini kesinlikle kullanma imkanınız var.