Nokia Telefon Efsanesi Yeniden Doğuyor!

Bir süredir telefon piyasasından uzak kalan ünlü marka Nokia telefon, Android işletim sistemli yeni telefonları ile piyasayı sarsmaya hazırlanıyor. Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 modelleri ile piyasaya dönüş yapan Nokia iddialı tasarımları ile göze çarpıyor. Uzun bir süredir sesi çıkmayan Nokia’nın bu modellerinin özellikleri ise tasarımı kadar iddialı bir durumda bulunuyor.

Yeni Nokia Telefon Çeşitleri ve Özellikleri

Nokia 3

Bu model performans ve özelliklerine göre fiyatının düşüklüğü ile göze çarpıyor. Nokia’nın şimdiye kadar piyasaya sürdüğü en ucuz akıllı telefonlardan olan Nokia 3, 5 inç lik bir ekrana sahip ve 2 GB RAM ile akıcı bir telefon keyfi sunuyor. Renk modelleri olarak ise 4 çeşit olan bu model beyaz, siyah, bakır ve mavi renklerde bulunabiliyor.

Nokia 5

Günümüz teknolojisine daha yakın olan bu model ise 5.3 inç lik bir ekrana sahip durumda, ayrıca 2 GB RAM ile de hızlı bir performans vaad ediyor. Ön kamerası 8 MP olan bu modelin arka kamerası ise 13 MB özelliklerinde kullanıcıyla buluşuyor. Büyük bataryaya sahip bu modelin tahmini satış fiyatının ise 189 Euro civarında olması bekleniyor.

Nokia 6

Nokia’nın en iddialı modeli olan bu cihaz 5.5 inç lik bir ekrana sahip olmakla beraber 4 GB RAM ile hız sınırlarını zorluyor. Batarya kapasitesi Nokia 5 ile aynı olan bu modelde arka kamera performansı ise 16 MB boyutlarındadır. Çift hoparlöre sahip Nokia 6 akıllı ses özelliği ve derinliği ile kullanıcılarına eşsiz bir bas ve netlik deneyimi yaşatmayı hedefliyor.