New York’ta Sanat Rüzgarı

New York’ta Sanat Rüzgarı. Güzel sanatlar fuarı ArtExpo New York, Manhattan’da kapılarını sanatseverlere açtı. Fuar dört gün sürecek. Dört gün boyunca devam edecek olan fuarda dört yüzden fazla sergi sanatseverler ile buluşacak. Fuar, çok sayıda sanatçının on binlerden oluşan eserlerine ev sahipliği yapacak. Fuar genel olarak Küratör ve koleksiyonculara hitap etmekle beraber, farklı kültürleri yansıtan eserlere de yar verecek. Bunlar; yağlı boya, metal işleme, bez nakşı gibi çeşitli yöntem ve tekniklerin kullanılması ile oluşturulmuş tablo ve heykeller.

40 Binden Fazla Ziyaretçi Bekleniyor

Fuar organizatörlerinden Linda Mariano, yaptığı açıklamada dört gün boyunca devam eden fuara kırk binden fazla katılımın olacağını beklediklerini, söyledi.

Fuarda Türk İsim de Yer Aldı

Hasan Kale Türk minyatür sanatçısı. Hasan Kaleyi Osmanlı Padişahlarının portrelerini, mercimek, pirinç, arı kanadına çıplak gözle çizen adam olarak tanıdık. Hasan kale “incir çekirdeğini dolduran adam” olarak ün salmıştı. İncir Çekirdeğini dolduran Adam da Fuarda. Hasan Kale otuz dokuzuncusu düzenlenen ArtExpo’da stant açarak eserlerini sergiledi. Hasan Kale’nin standını Standı New York Başkonsolosu Ertan Yalçın da ziyaret etti. Hasan Kale yaptığı açıklamada; en küçük sanat eserlerini bir Türk sanatçısı olarak fuara getirmenin keyfi ve mutluluğunu yaşıyorum, dedi.

Hasan Kale’nin En Çok İlgi Gören Çalışmaları

Kibrit ucuna resmedilmiş Einstein, Dali ve Çaykovski portreleri, badem üzerine işlenmiş İstanbul panoraması ve bir inciye işlenmiş gün batımı resmi objeleri. Hasan Kale açıklamasında fuarın ticari yönü ağır basmakta ancak ben tanıtım yapmak yerine bizzat eserlerimi standa getirdim. Sergimi ziyaret eden sanatseverlerden harika, muhteşem, bu fuarın en güzel sergisi şeklinde dönütler aldım, dedi. Kale konuşmasının devamında, İstanbul’da ilk ve tek mikro art obje müzesini açmak olduğunu söyledi.