Metro Holding Değişiyor

Türkiye’nin önde gelenlerinden Metro Holding Değişiyor. Türkiye’nin en büyük kara yolcu taşıma firmalarından biri olan Metro turizmin bağlı olduğu Metro holding yeni bir yapılaşmaya giriyor ve bunun için baştan itibaren değişmeye gidiyor. Ünlü iş adamlarından Galip Öztürk’ün sahibi olduğu Metro Holding yüzlerce otobüsü ve Türkiye genelinde geniş ulaşım ağı ile çok büyük bir aile. Yıllardır hizmet veren şirket birçok ilkede zamanında imza attı.

Galip Öztürk Kızına Emanet Etti

Metro Turizmin bağlı olduğu Metro Holding geçtiğimizi gün KAP’a yaptığı açıklamada yaptığı değişiklik ile ilgili bilgilendirme bulundu. KAP’a yapılan açıklamaya göre şu ana kadar genel müdürlük görevinin yerine getiren Ahmet Afkan istifa etti. İstifada holding’in son zamanlarda yaşadığı zor günlerin etkili olduğu düşünülüyor. Afkan’ın görevi bırakması ile beraber yönetim kurulu üyesi olan Galip Öztürk’ün kızı Çiğdem Öztürk Göbülük genel müdürlük görevine getirildi. Genel müdürlük görevine getirilen Çiğdem Öztürk Göbülük yönetim kurulunda görev yapmaya devam edecek. Şirkette bir istifada yönetim kurulundan geldi. Yönetim kurulu üyelerinden Mustafa Yıldırım’ın da istifa ettiği belirtildi. Yıldırım’ın istifa ederek boşalan yerine Mehmet Akif Yaşın getirildi. Yönetim kuruluna üye olarak seçilen Yıldırım şirket açıklamasında aynı zamanda yönetim kurulu başkan yardımcılığını da üstlenecek. Şirketten KAP’a yapılan açıklamalar doğrultusunda holding bünyesinde nasıl bir ilerleme olacak herkes beklemeye başladı.

Çiğdem Öztürk Göbülük Kim

Holdingin genel müdür koltuğuna oturan ve uzun zamandır yönetim kurulu üyesi olan Çiğdem Öztürk Şirketin sahibi iş adamı Galip Öztürk’ün kızı. Çiğdem Öztürk ihtişamlı bir düğünle Ahmet Levent Göbülük ile dünya evine girmişti. Şirketten değişiklikler ile ilgili kısıtlı bir açıklama yapılmasına karşın, bu değişikliğin holding bünyesinde birçok değişimin habercisi olduğu iş dünyasında konuşuluyor. Çiğdem Öztürk genç yaşında büyük bir sorumluluğun altına girdi.