Küçük Çocuğun İlginç Fotoğraf Karesi

Küçük Çocuğun İlginç Fotoğraf Karesi. Amerika’nın Teksas Eyaletinde down sendromlu bir çocuk Liles. Diğer down sendromlu çocuklardan hiçbir farkı olmayan Liles farkında olmadan sosyal medyanın gündemine oturdu. Tüm dünya Liles’in fotoğrafındaki gizemi çözmeye çalışırken fotoğraf ve Liles hakkında da birçok dedikodu ortaya atılıyor. Konu ile ilgili şaşkınlığını gizleyemeyen birçok kişi oluğu gibi fotoğrafı Liles’in çekmediği, farklı efektlerin kullanıldığı da iddia edilenler arasında.

Down Sendromu Nedir?

Down sendromu doğuştan gelen bir zekâ rahatsızlığıdır. Çok yaygın görülen bu rahatsızlıkta çocukluktan itibaren doğru eğitim verilirse birçok şeyi yapabilir hale geliyorlar. Birtakım araştırmalar bu rahatsızlığın görüldüğü çocukların çok daha yetenekli hatta zeki olduğunu iddia ediyor. Amerika’nın Teksas eyaletinde yaşayan Down sendromlu Liles’te fotoğraftaki yeteneklerini sergilerken ilginç bir kare ortaya çıkardı.

Liles’in Fotoğrafı

Liles’in hikayesi fotoğrafçı olan annesinden ısrarla istediği telefon ile ortaya çıktı. Fotoğraflar ile büyüyen Liles normalin dışında biranda fotoğraf çekmek için ısrarla telefonu istemeye başladı. Israrlarını kıramayan Liles’in ailesi 7 yaşındaki çocuklarına cep telefonunu vererek fotoğraf çekmesine izin verdi. Liles fotoğraf çekerken olmadığı kadar mutluydu. Tüm olayda bundan sonra başladı. Liles’in çektiği fotoğraflara bakan annesi birçok objeyi çektiği oğlunun bir karede yakaladığı şeye inanamadı.

Liles’i Melekler Koruyor

Liles’in çektiği bu karede arkada bir meleğe benzer şekil vardı. Buna inanmayan aile sosyal medyaya koydukları fotoğraf ile bir anda gündeme oturdu. Açıklamalar yapan aile bireyleri çocuklarının zaman zaman melek gibi kanat açmaya çalıştığını taklit yaptığını bu fotoğraftaki nesnenin çocuklarını koruyan melek olduğuna inandıklarını söylüyor. İletişim kuramayan Liles’in bu fotoğrafı kimileri için gerçekten bir melek kimleri için reklam da kullanılan fotoğraf hilesi. Herkes farklı iddialarda bulunsa da küçük çoğun fotoğrafı herkesin yüzünü gülümsetti.