KPSS’nin ”Mutlak Kazananları”

İşte KPSS’nin ”Mutlak Kazananları” . KPSS geldi, çattı. Yüzbinlerce aday bir umut düşler alemine daldı. Türbe ziyaretleri, okunmuş, üflenmiş yiyecekler içecekler elden ele dolaşmaya başladı. Herkes öylesine gergin ki sanırsın ‘İnanç Atlayışı’ yapacaklar. Başarılı olurlarsa ne olacak biliyor musunuz? Dük, düşes kont, kontes olmayacaklar. Memur olacaklar. 20-30 bin tl. Maaş almayacaklar. Ellerine geçecek para 3-5 bin tl. Civarında bir para olacak. Bu parayı küçümsemiyorum. Klişe bir ifade ile Türkiye standartlarında iyi bir para 10 yıl düzenli borçlanmayla bir ev alınabilir. Ama bu korkunç derecede harcanan zaman ve enerji, kazanamama olasılığı çok yüksek olan bir sınav yerine başka bir işe yoğunlaşsa müthiş olmaz mı? Başvuru sayısı 2.5 milyon. Ataması yapılacak aday sayısı 30-40 bin. Geri kalan 2.460.000 kişi ne yapıyor. Umudunu bir başka bahara saklıyor. İdarecilerimiz ortalıklarda boş boş dolanıyor. Niye araba yapamıyoruz niye bir WhatsApp-Facebook-Twitter tasarlanamıyor diye. İşte cevabı ; bu yazıda gizli. En verimli en üretken çağında pırıl pırıl gençlerini öğrencilikten bir türlü kurtaramazsan iş sahibi yapamazsan, düştükleri gelecek kaygısından ve umutsuzluktan kurtaramazsan dünyanın en bereketli, en zengin topraklarında Bedevi kavimler gibi hammadde satıp kıt kanaat geçinen, zenginin daha zengin, fakirin daha fakir olduğu bir kısır döngüyü yazgı ve fıtrata dönüştürürsün. Uzatmanın bir manası yok ben yazarken şiştim. Siz okurken daha fazla gerilmeyin diye kısa kesecem. Yine bu pazar (21 mayıs 2017) sabahı yüzbinlerce aday sınava girecek. Kazananlar kim biliyorum. Size daha sınav olmadan kazananların listesini bir bir sıralıyorum.

KPSS’nin ”Mutlak Kazananları”

1-) Tek oturum için 60 tl alan ve bir adayın ortalama 2 oturuma girdiğini düşünürsek 2 milyon insandan 120tl ve üzeri para alan DEVLET.

2-) Piyasada en ucuzu, 4000-5000 tl den kayıt alan DERSHANELER.

3-) Her kitabın üstünde %100 kazandırma garantisi vererek umut simsarlığı yapan YAYIN EVLERİ.

4-) Atanamayan yüzbinlerce adayı sözleşmeli olarak yarı ücrete köle gibi çalıştıran YİNE DEVLET.

5-) Herkesin evinde çıktı makinesi olmamasından sebep 1 lira karşılığında sınav giriş belgesi basan İNTERNET KAFELER.

6-) Heyecandan sınav yerini karıştıranları gözüne kestirmiş TAKSİCİLER.

7-) Bozuk parayla bile kopya çekebileceğimizi düşünen yetkilerin aldığı önlem nedeniyle köşede göz kırpan EMANETÇİLER.

😎 İki de bir sonuçlar açıklan… diye yazarak siteye tıklayan adayların ağız dolusu küfürlerine maruz kaldığı halde amacına ulaşan SİTE SAHİPLERİ.

9-) Dokuz yok kardeş. Yani sana bu listede yer yok. 5 yıldır giriyor ve kazanamıyor musun? 5 yılda 3 oturumdan her yıl 180 lira kayıt parası yatırdın. Bu para 5 yılda 900 lira eder. Biraz dişini sık. Aralık ayına kadar sabret ve teki 10 liradan 90 tane milli piyango bileti al. Yemin ederim kazanma şansın çok daha yüksek. Hem kazanınca 3-5 bin liraya maaşla falan da uğraşmazsın. Unuttuğun akrabalarını yeniden tanıtacak kadar büyük bir paranın sahibi olabilirsin.

Sevgili okurlarım, etrafınızda KPSS’ye çalışıp başarılı olamayınca bir köşede Dünyası Başına Yıkılmış insan modunda oturan tüm sevdiklerinizi bir güzel fırçalayın. Onlara şöyle deyin . Lanet Olsun! Senin KPSS’ne. Kalk ve doğrul. Hayal kırıklığı ve umutsuzluktan kurtul. Yeni bir yol bul…