Kısa Mesajla Hesap Bakiyesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

SMS bankacılığı olarak tanımlanan kısa mesaj yoluyla hesap bakiyesi öğrenme belli ücret karşılığı kolayca öğrenilebilecek bir işlem. Bu işlem sonucunda bakiye sorgulama sms yöntemini kullanarak hesap bakiyelerinin akıbetini hızlıca öğrenme imkanınız olacak.

Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Türkiye Halk Bankası kurumlarının sms bankacılığının nasıl yapıldığı üzerinde duracağız.

Ziraat Bankası Kısa Mesajla Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankasındaki hesaplarınızı kısa mesaj (sms) yoluyla bir çırpıda öğrenebilirsiniz. Bu işlem sayesinde şubeye gitmenize gerek kalmadan, internet bankacılığını açma zahmetinde bulunmadan çok hızlı bir şekilde hesaptaki güncel bakiyenizi öğrenme fırsatı bulacaksınız.

SMS bankacılığını kullanarak yapabileceğiniz sorgulama işlemleri sırasıyla şunlar:

  • Bankaya kayıtlı güncel cep telefonu numaranız üzerinden 4747’ye BAKIYE yazıp kısa mesaj yoluyla göndermeniz durumunda bankadaki tam on farklı hesabın tümünün güncel bakiye durumunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz.
  • Kredi kartı güncel limit sorgulama işlemini de yine sms bankacılığı yöntemini kullanarak hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Kredi kartınızın güncel limit bilgilerini öğrenmek için KKLIMIT yazıp kartın son altı (6) hanesini 4747’ye kısa mesaj göndermeniz yeterlidir.
  • Sıkça yapılan sms bankacılığı işlemlerinden birisi de IBAN numarasını sorgulama olarak karşımıza çıkıyor. Bu işlem için IBANBILGI yazıp kartın son altı (6) hanesini yine 4747’ye sms atmanız yeterli olacaktır.
  • SMS bankacılığı işleminde yine hesap numarasını öğrenmek için HESAPBILGI yazıp kartın son altı (6) hanesini yazıp 4747’ye kısa mesaj göndermeniz yeterlidir.

Bu sms bankacılığı yöntemleri sayesinde bakiye sorgulama sms yöntemini kullanarak işleminizi rahatlıkla şubeye gitmeden, online bankacılıkla uğraşmadan kısa mesaj yoluyla öğrenebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Kısa Mesajla Bakiye Sorgulama

Türkiye İş Bankası direkt sms yöntemiyle hesap bilgisi paylaşmıyor. Bunu müşterilerinin memnuniyetini arttırmak ve hesap güvenliğini maksimum düzeye çıkarmak için yapıyor. İşCep uygulaması üzerinden hızlı bir şekilde bakiye sorgulama ve hesap hareketlerini kontrol etme işlemine izin veriyor. Uygulamayı Google Play Store ya da Apple Storedan ücretsizce indirebilirsiniz.

Yapı ve Kredi Bankası Kısa Mesajla Bakiye Sorgulama

Yapı ve Kredi Bankası müşterilerinin maaş kartı olarak TLCard adlı finansal kartın güncel bakiyesinin ne olduğunu rahatça öğrenebilirsiniz. Böylece yakın zamanda size gönderilecek havalenin gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğini de öğrenmiş olacaksınız.

  • BKHESAP yazıp banka kartınızın (TLCard) son dört (4) hanesini 4440’a sms yoluyla göndermeniz yeterlidir.

Yapı ve Kredi Bankasındaki güncel hesap bakiyeniz ve hesaplarınız size kısa mesaj yoluyla iletilecektir.

Türkiye Halk Bankası Kısa Mesaj Yoluyla Bakiye Sorgulama

Türkiye Halk Bankası bakiye sorgulama sms işlemi ise şu şekilde yapılabilir:

  • BAKIYE yazıp kartınızın son dört (4) hanesini 3401’e kısa mesaj (sms) atmanız yeterlidir. Her bir sms 1 SMS olarak ücretlendirilir.

Bakiye sorgulama işlemiyle sms bankacılığı yöntemi sayesinde şubeye gitmenize kesinlikle gerek kalmaz. Ayrıca internet bankacılığında önce size gönderilen onay sms şifresi vs durumlarla zaman kaybetmeden hesap bakiyesi öğrenebilirsiniz.