Kemer Sıkma Politikası Yunanistan’ı Karıştırdı

Kemer Sıkma Politikası Yunanistan’ı Karıştırdı. Kemer Sıkma Politikası Memur Ve Özel Sektördeki İşçilerin Yunanistan’da Meclisi Basması ve Polislere Molotof Koktey ile Karşılık Vermesine Neden Oldu. Yunanistan hükümetinin, kemer sıkma politikasına, memur ve özel sektör isçileri karşı gelerek uygulamayı protesto etti. Memur ve özel sektör işçileri, Yunanistan hükümetini basarak yunan polisine, molotof kokteylleri ile saldırdılar. Meclis binasının önü savaş meydanına döndü.

Meclise Saldırıp Kemer Sıkma Uygulamasını Protesto Ettiler

Yunanistan Kamu Çalışanları Federasyonu (ADEDY) ve İşçi Sendikası Genel Konfederasyonu (GSEE) tarafından Sintagma Meydanı‘nda yapılan uygulamaya karşı çıkarak, protesto eden, yüzleri maske ile saklanmış bir çete grubu, polislerle çatışarak ve molotof ile saldırarak meclisi basmaya çalıştılar.

Göz Yaşartıcı Gaz Kullanarak Göstericileri Etkisiz Hale Getirilmeye Çalışıldı

Kemer sıkma politikasının haksız ve insancıl olmayan nedenlerle polis ile çatışmaya giren isyancılar, hükümet binası ön tarafında bulunan, meçhul asker anıtın yanında olan polis nöbetçi kulübesine saldırıp kulübeyi ateşe verdiği sırada, polis tarafından isyancılar’a göz yaşartıcı göz kullanılarak, isyancılar püskürtülmeye çalışıldı.

İsyancılar Syrıza Posterini Yaktı

Yunan Meclisi tarafından, üçüncü kez uygulanan tasarruf kapsamında yapılan, ek kemer sıkma önlemi içerdiği torba yasa ile ilgili süren tartışmada, isyancılar iktidardaki Syrıza‘nın posterini yaktı. İsyancıların saldırısı sonucu bir gazeteci yaralanırken, göstericilerden 3 kişinin gözaltına alındığı vurgulandı. Kemer sıkma politikasının, Yunanistan halkının, ekonomik ve sosyal yönde etkilediği için iç isyanlar çıkarılarak, hükümet protesto edilmektedir. Yunanistan hükümetinin uyguladığı, üçüncü ek kurtarma program kapsamında, kredi dilimi serbest bırakılması amacıyla, 2019 ve 2020 dönemi için emeklilik maaşlarının, vergi muafiyet tavan sınırı düşürülerek, hazineye ek kaynak sağlamak isteyen Yunan hükümeti, kaynak sağlanacak olan ek tedbirler için üçüncü kurtarma planını, bugün geç saatlerde parlamento binasında onaylanması tahmin ediliyor.