Karayip Korsanları Salazar’ın İntikamı Yorumladık!

Karayip Korsanları 5 Filmi bir devam filmi değil. Denizde geçen mini bir kesit niteliğinde. Ana karakterimiz Jack Sparrow genç bir korsan iken, denizlerde korsan avına çıkmış İspanyol denizci Salazar adlı bir kaptanı korsanların soyunun tükenmesine ramak kala büyük bir yetenek ve üstün bir manevra ile “Şeytan Üçgeni” denen lanetli bir yere hapsediyor. Laneti çözecek tek şey ise Jack’in paha biçilmez pusulasını elinden çıkarması yani, bir eder karşılığında başka birine vermesi.

Farkettiniz değil mi ? Yukarıdaki kısa açıklamam sonrası bile bu filmin tam anlamıyla gişe ve reklam amaçlı olarak piyasaya sürüldüğünü. İyi bir hafta sonu faaliyeti olarak gidilip izlenecek. Ama asla yıllar sonra hatırlanmayacak bir film.

Özellikle 2000’li yıllar sonrası ortaya çıkan serisi biten ve ağızda eskimeyecek tat bırakan filmlerin hatırasına ihanet etme furyası son sürat devam ediyor. Terminatör, Yüzüklerin Efendisi, X-Men bu filmlerden sadece birkaçı ve Karayip Korsanları bilmem kimin öfkesi bu modanın devamı niteliğinde. Ama herşeye rağmen gidip izlemenizi, özellikle iyi bir sinemada izleminizi öneririm görsel anlamda güzel sahnelere ve bol efekte sahip iyi bir gişe filmi.

Hepinize iyi seyirler …