iPhone 8 Kablosuz Şarj Özelliği İle Gelmesi Bekleniyor

Apple kullanıcılarının en merak ettiği şey bir sonraki çıkacak olan telefon modelinin getireceği yeni özelliklerin ne olduğudur. 8. model olarak piyasaya sürülecek olan telefon iPhone 8 kablosuz şarj özelliği ile gelmesi bekleniyor ki bu konu ile ilgili birçok haber sitesinde ve İnternet üzerinde bulunan forumlarda birçok konular yer alıyor.

Kablosuz Şarj Özelliği Nedir?

Bloomberg uygulamasının Ocak ayında yayınlamış olduğu bir raporla kablosuz şarj haberini vermişti. Fakat Apple ve Samsung devleri kablosuz şarj özelliğinin çok daha farklı teknolojiler içerisinde çalışmalarında yer aldığı ortaya çıktı. iPhone 8’in diğer bir özelliği, cam ekran tasarımı olmuş olması olacak. Fakat diğer iPhone telefonlarında kablosuz şarj özelliği kullanmış olmayacak. Bu şarj özelliğinin, ayrı bir aksesuarla devreye gireceği ve bu aksesuarında kutu içerisinde yer almayacak olmasını ayrıca satılacağını bildiriyor. Mac Otakara firması ayrıca yapmış olduğu açıklamalar da eski olan kulaklık modelleri için verilen ara kablonun da kutu içerisine koymayacaklarını açıklamış oldu. Telefon kullanıcıları bu kabloları da dışarıdan alabilecekler. Firmanın raporları kullanıcılar için büyük bir önem taşıyor. Bunun nedeni jetblack serisini haber vermiş olan ve kablosuz kulaklık haberini raporları ile kullanıcılarına bir kaynak olarak biliniyor.

iPhone 8  Özellikleri Nelerdir?

Bilgilere göre ne kadar kablosuz şarja uzak olduğu yazılsa da iPhone 8’in kablosuz şarj özelliği ve cam ekran özellikleriyle satışa sunulacağı biliniyor. Kutu içerisinde yer alan eski kulaklık donanımının ve kablosuz şarj donanımlarının kutu da olmayacağı belirtiliyor. Ayrıca cam ekran özelliğinin, iPhone cihazına farklı bir görünüm katacağı söyleniliyor. Apple kullanan kişiler büyük bir merak içerisinde çıkacak olan telefonu bekliyor. Bunların dışında başka şeyler olmayacak.