iOS 11 ile Hangi Yenilikler Gelecek?

WWDC 2017’de Apple, iOS 11’i duyurdu. Ve bu güncelleme birçok kişi tarafından beğenildi. Apple, bu sürümde birçok yenilik ve kullanım kolaylığı olduğunu iddia ediyor. Peki iOS 11’in tüm özellikleri nedir?

Yenilenen Kontrol Merkezi

iPhone kullanan çoğu kişi Apple’ın kontrol merkezine hücresel veri kısayolu olmamasından şikayetçiydi. Apple bunun üzerine iOS 11’de hem kontrol merkezini tamamen yeniledi, hem de çoğu kişinin istediği ‘Hücresel Veri‘ kısa yolunu da eklemiş oldu.

Daha Fazla Geliştirilen Siri

Apple’ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı Siri’ye, iOS 11 ile birlikte yeni özellikler geldi. Artık Siri başka uygulamalardan yardım almadan İngilizceden Çinceye, Fransızcaya, Almancaya, İtalyancaya ve İspanyolcaya çeviri yapabiliyor. Bunun dışında daha fazla dil seçeneğinin geleceği düşünülüyor.

‘Dosyalar’ Uygulaması Geldi

iOS’un önceki sürümlerini kullanan diğer kişilerin bilebileceği bir diğer şey de, önceki sürümlerde herhangi bir dosya yönetici uygulamanın olmamasıydı. iOS 11 ile birlikte bu özellikte çoğu cihaza gelmiş olacak.

App Store’un Tasarımı Yenilendi

App Store’da milyonlarca uygulama varken, çoğu kullanıcı istedikleri uygulamayı bulmakta zorlanıyordu. Bunun nedeni App Store’un karmakarışık olması. Yeni sürümde App Store’da yeni uygulamalar öne çıkarak ve kullanıcılara göre uygulamalar sunulacak.

iMessage Üzerinden Para Gönderilebilecek

Apple, Apple Pay uygulamasının kullanım yerlerini arttırmayı planlıyor. iOS 11 ile birlikte karşımıza çıkacak olan yeniliklerden bir tanesi de, iMessage üzerinden Apple Pay ile para göndermek.

AVM gibi yerlerde Apple Maps Kullanılabilecek

Yenilenen sürümde Apple Maps, artık AVM gibi kapalı yerlerdeki mağazaları gösterebilecek. Bu özellik havaalanlarında da kullanılabilecek. Bunun dışında kendi arabasında Apple Maps’i navigasyon olarak kullanan kişiler için şerit takip sistemi ve gittiğiniz yolun hız limitini hesaplama gibi yenilikler de mevcut.