Instagram Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır? Kesin Sonuç

Instagram hikaye gizleme birçok nedenden dolayı ihtiyacımız olan kavram olabilir. Paylaşacağınız hikayenin kimler tarafından görünebileceğini düzenlemek gerçekten güzel bir seçenek. Aynı zamanda instagram hesap silme işlemi için yandaki linke tıklayabilirsiniz. Her ne kadar instagram hikaye gizleme güzel ve yararlı bir ayar olsa da yapımı birçok kişiyi zorluyor ve araştırmak zorunda bırakıyor.

Instagram Hikaye Gizleme Nedir?

Instagram hikaye gizleme paylaşacağınız hikayenin kimler tarafında görüntülebileceğine karar vermektir. Birçok instagram kullanıcısı ne yazık ki bu özelliğin tam olarak farkında değil. Farkında olanlarda bu kavramın ayarlarının nereden nasıl yapılacağını bilmiyor. Bu faydalı yazımızı okuduktan hemen sonra hikayenizi görmesini istemediğiniz herkesi engelleyecebileceksiniz. Üstelik bunu yaptığınızda engellediğiniz kişinin haberi bile olmayacaktır.

Instagram Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram hikaye gizleme çok basit bir ayar ile yapılabilmektedir. Aşağıda sizlere liste halinde nasıl yapacağınızı öğreteceğiz.

  • Instagram uygulamasını açın ve aşağıda bulunan sütunlardan Profil sekmesine gelin.
  • Ekranın sağ üst köşesinde yer alan üç çizgiye tıklayın ve açılan menüden Ayarlar kısmına tıklayın.
  • Gizlilik bölümüne tıklayın.
  • Hikaye bölümüne tıklayın.
  • Hikayeyi Gizle seçeneğini seçin ve açılan ekranda hikayelerinizi ve canlı yayınlarınızı gizlemek istediğiniz kullanıcıları seçin.