İngiltere’de İkinci Bomba Paniği

Dün akşam İngiltere’nin Manchester şehrinde meydana gelen bombalı saldırı sonucunda 22 kişi hayatını kaybetmişti. Bu sarsıcı olayın terör saldırısı olduğu olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri tarafından açıklanmıştı. Tüm ülkeyi yasa boğan saldırı ünlü Amerikalı pop müzik sanatçısı Ariana Grande’nin konserini tamamladığı sırada meydana gelmişti. Grande konserini bitirdikten sonra “Güle güle Manchester” dedi ve saniyeler sonra büyük bir patlama olmuştu. Patlamada 59 kişinin de yaralandığı bildirildi. Bu üzücü olayın ardından başkent Londra’daki Victoria Tren İstasyonu için yapılan bomba ihbarı yetkilileri harekete geçirdi.

Seferler Askıya Alındı

Her gün binlerce kişi tarafından kullanılan tren istasyonuna ulaşan bomba imha ekipleri şüpheli paketi kontrollü bir şekilde patlattıktan sonra paketin temiz çıktığı açıklaması yapıldı. İstasyonda tedbir amaçlı olarak seferlerin askıya alındığı da açıklandı.

Ülkede Meydana Gelen En Büyük İkinci Terör Saldırısı

Yetkililer tarafından yapılan açıklamalara göre 2005 yılında meydana gelen terör saldırısında 56 kişi hayatını kaybetmişti. Dün akşam konser salonunda meydana gelen patlama ise 22 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanarak en büyük kayıp yaşatan ikinci terör saldırısı olarak nitelendirildi.

Korkunç Gece

Yaşanan korkunç olay sonrasında görgü tanıklarının ifadelerine göre, etrafta pek çok ölü bulunuyordu. İnsanların üstünün kanlarla kaplı olduğunu söyleyen tanıklar korkunç bir gece olduğunu da belirtti. Yaralıların tedavisi götürüldükleri hastanelerde devam ediyor. Sarsıcı olayın ardından bölgede hizmet veren taksiciler de büyük yankı uyandırdı. Yaralıları hastanelere taşımak ve durumu iyi olan insanları bölgeden uzaklaştırmak için taksiler gece boyunca ücretsiz olarak hizmet verdi. Patlamanın gerçekleştiği konser salonuna yakın bölgelerde oturan vatandaşlar da twitter yoluyla insanları evlerine davet etti. Zor durumda kalan konser izleyicilerinin bir kısmı yakın yerlerdeki evlere giderek geceyi burada geçirdi.