Hızlı ve Öfkeli 8 vizyonda! Filmi izledik, yorumladık!

Hizli ve Öfkeli serisi kaldığı yerden devam ediyor. Sizler için Hızlı ve Öfkeli 8 filmini izledik ve yorumladık.

Her Hızlı ve Öfkeli serisinde olduğu gibi beklenti bol aksiyon, yüksek heyecan ve kırılan, ezilen, yanarak parçalanmış arabalar görmekti. Öyle de oldu. Özellikle filmin fragmanlarında ön plana çıkarılan denizaltı sahneleri çok başarılıydı. Tüm seri boyunca aksiyon sahneleri arasına serpiştirilen mizah sahnelerinin katsayısı son filmde çok daha fazla ve başarılıydı. Lan Shaw’ın (Jason Statham) uçaktan bebek kaçırma sahnesinde bebeğin Oscarlık bir oyunculuk sergilediğini söylemeden edemeyeceğim.

Kısacası aksiyon ve heyecan katsayısı çok yüksek, eğlenceli bir film. Yalnız filme dair eleştirilerim de var. Tüm 8 film arasında kurgunun en zayıf olduğu seri. Ayakları yere basmayan ve müthiş aksiyon sahnelerine sahip olmasa vasat niteliğe bürünecek bir film. Şöyleki; filmin başlarından itibaren Dominic Toretto aileye ihanet içindeymiş gibi yansıtılmaya çalışılıyor ama izleyicilerin hiçbirinin bu minik kurgusal zokayı yutacak en ufak bir inandırıcılık taşımıyor. Aynı zamanda Brian’ın ( Paul Walker ) yokluğu iyiden iye hissediliyor.

Hatasıyla kusuruyla izlenmeye değer bir film. Bakmayın bu kurgu murgu eleştirilerime hiçbirimiz bu filme hayatın anlamını öğrenmek için gitmiyoruz. Eğer kurgu görmek istesek açıp en uzunundan bir Nuri Bilge filmi izlerdik. Bizim amacımız hızlı ve öfkeli arabalar görmek. İşte bunun kurgusunu müthiş bir şekilde yansıtmışlar. Haftasonumuzu değerlendirmek için Hızlı ve Öfkeli 8 izlemek müthiş bir aktivite. Hepinize şimdiden iyi seyirler.