Google Pixel Ve Apple İphone 7 Karşılaştırması

Google Pixel Ve Apple İphone 7 Karşılaştırması sizler için sitemize getirdik. Akıllı telefonların piyasaya çıktığı günden beri onlarca telefon üreticisi bu teknolojiyi uygulayarak kullanıcıları memnun etmiştir. Her telefon üreticisi ürettiği yeni telefonlarla yeni teknolojileri insanlarla tanıştırsa da, yıllardır bu piyasada iPhone açık ara başı çekmiştir. En sonunda Apple son telefonu iPhone 7’yi piyasaya sürdüğünde karşısında çok sağlam bir rakip buldu: Google Pixel. Bu iki teknoloji devini rakip haline getiren telefonları inceleyelim.

Tasarım Özellikleri

iPhone 5’ten sonra tasarımda köklü değişikliklere giden Apple yeni ürettiği telefonların görüntüleriyle büyük beğeni toplamıştır. iPhone 7 de diğer iPhone modellerinden çok büyük bir fark göstermez.

Google Pixel’in ise görüntü olarak iPhone 7’ye çok benzediğini söylemek yanlış olmaz. Google Pixel’in iPhone telefonlarından farklı olarak sunduğu şey, mavi rengi telefon modellerinde uygulamasıdır.

Ekran Özellikleri

Apple, iPhone 7’de retina ekran denen bir teknolojiyi kullanmıştır. Google Pixel ise full hd teknolojisiyle bir adım daha öne çıkar. 4.7 inç iPhone 7’ye karşılık 5 inç ekrana sahip bir Google Pixel mevcut. Bu da ekran çözünürlüklerinde Google Pixel’i iPhone 7’den daha iyi yapar.

Donanım Özellikleri

Apple, iPhone 7’de yine kendi işletim sistemi iOS’u kullanmıştır. Telefon 2 GB RAM ile hızlandırılmıştır. Bu özelliklere karşın Google Pixel Android işletim sistemini destekleyen bir telefondur. 4 GB RAM bulunan telefon iPhone 7’ye göre daha hızlı sanılsa da burada iOS işletim sistemi farkını ortaya koyar.

Kamera Özellikleri

İki telefonun da arka kameraları 12 megapikseldir. Ancak iPhone 7’nin kullanmış olduğu lens loş ortamlarda da görüntüyü bozmadan fotoğraf alabilir. Ön kameralarda ise Google Pixel daha iyi bir iş çıkarmıştır.

Batarya Özellikleri

Herkes bilir ki Apple’ın üretmiş olduğu telefonların bataryaları kısa ömürlüdür. Bu durum iPhone 7 için de geçerlidir. Buna karşın Google Pixel daha uzun ömürlü bataryaya sahip bir telefon üretmiştir.

Son Olarak

Bütün bu özellikler göz önünde bulundurulacak olursa, Apple sonunda kendisine ciddi bir rakip bulmuş gibi görünüyor.