Google Kameralara Farklı Boyut Getirecek

Google’ın En yeni Teknoloji Atağı Google Telefon Kameralarına Yeni Bir Boyut Kazandıracak Olan Teknolojisi: Google Lens. Google Lens, kamera görüntüsü kalitesi ile yapay zekayı buluşturarak, telefonun kamera sistemine ikinci bir özellik entegre ediyor. Google Lens sayesinde kamerada yakalanan her görüntü, farklı bir bilgi haline gelecek. Geçtiğimiz günlerde Google’ın düzenlediği konferansta, çok önemli duyuru yapılarak önemli bilgiler verildi. Yapılan duyurular içerisinde önem arz eden bilgi, Google Lens üretim ve kullanım bilgisinin verilmesidir. Google Lens çalışma prensibi, Telefon kamerasına, yapay zeka entegre ederek kimsenin bilmediği, teknoloji harikası uygulamasını kullanıcılarına sundu.

Google Fotoğraf Özelliklerine Yeni Boyut Kazandıracak Özellikler

Samsung’ın Bixby Vision ile uygulamak istediği görsel arama özelliklerini, Google Lens aracılığıyla sağlayacak olan google, bu konuda Samsung’dan daha fazla iyi yapacağına benziyor. Samsung kamera sisteminde daha önce Bixby Vision özelliğini sunduğunda, çok güzel fikirler bulunmaktaydı. Ancak bu fikri hayata geçirmek için elinde fazla data bulunmamaktaydı. Google’da internetin görünen tarafının tümünde yer almaktadır. Böyle büyük bir data deposunu, Google Lens tarafından uygulanması, çok iyi sonuçlar meydana getirecektir. Google Lens işleyiş olarak, telefonun kamerası ile yapay zekayı buluşturarak aynı anda kamera tarafından görülen yerler işlenir, işlenen ve görüntü alınan veriler hakkında bilgiler verilir. Google Lens Gogle’nin diğer projesi olan Google Glass’ı etkileyeceği tahmin ediliyor.

Google Lens Samsung’un Bixby Vision’a Destek Çıkabilir

Google Lens potansiyel gücü çok fazladır. Günümüz şartlarında, dünya nüfusunun 4’te 1’inin, kendi bilgisini internet üzerinde kaydedildiği varsayılırsa, Google Lens etkisinin uzaklara taşındığı analiz edilebilir. Google Lens’e oranla Samsung tarafından geliştirilen Bixby Vision’da bu datalar sınırlı olmaktadır. Samsung data’ya ulaşmak için sürekli firmalarla anlaşmalar yapmakta iken; Google tüm verilere erişme imkânına sahip olmaktadır. Böyle bir durumun Google Lens ile değişmesi öngörülüyor.