Google Hire İle İşsizliğe Son

Google sosyal hayat içinde birçok aktivite için çalışmalar yaptığı herkesi bildiği bir şey. Gezi ve sosyal aktiviteler vb. uygulamalar Google içinde farklı şirketler tarafından hayata geçiriliyor. Google bu seferki uygulaması Google Hire ile bir problemi çözmek için yola çıktı. Eleştiriler aldığı kadar olumlu tepkilerde alan uygulama daha önce başka firmalar tarafından uygulamaya koyulmaya çalışılmış kısmen başarılı olmuştu.

Google Hire İle İş Bulun

Google firmasının hayata geçirmek üzere olduğu uygulama Hire. Google Hire, Google hesaplarındaki kullanıcıların kişisel bilgileri ile iş bulmalarını sağlamaya çalışıyor. Uygulama henüz aktif değil fakat girişi yapılabiliyor. Amaç bu şekilde iş arayanlar ile işverenleri bir araya getirmek. Personel arayan şirketler Google Hire aracılığı ile personel alımı için kişisel bilgilere ulaşabilecek e iletişe geçebilecek. İş arayanların bu bağlantıyı sağlamaları için yapmaları gereken tek şey yeterli seviyede kişisel bilgileri Google hesaplarında bulundurmaları. Uygulama kullanışlı görünse de bazı handikapları konuşulmaya başlandı. Uygulamayı kullanan şirketlerin personellerin geçmişlerini de izleyebilecek olması en büyük handikap olarak görülüyor.

Google Hire İle iş Bulmak Mümkün Mü?

Bu uygulamayı başka uygulamalar denemeye çalışmış bazı başarılar elde etmişti. Dünyanın en büyük sosyal platformu Facebook bununla ilgili ciddi çalışma içinde. Snapchat uygulaması bir hamburger zincir için bu çalışmayı başlatmış ve kısmen başarı sağlamıştı. Her şeyin internetten yapıldığı dünyada Google’ın geniş ağı ile bunda başarı sağlaması bekleniyor.