Google Bir İlke İmza Atacak

Google Bir İlke İmza Atacak. Google Uzan Yıllar Boyunca Kullandığı Bildirim Sisteminden Vazgeçip Android O ile Değiştirerek Bir İlkeye İmza Atıyor. Google, ilk bildirim sistemini, Android sisteminin ilk ortaya çıkışından beri farklı olarak kullanmaktadır. Ancak google, eski bildirim sisteminden vazgeçerek, yeni sistem olan Android O işletim sistemi ile değiştirecek. Bu yeni işletim sistemi sayesinde, bildirimler uygulamalara özel bir şekilde ayrılacak.

Android akıllı telefon sektöründe, pazara ilk girdiğinden; günümüze kadarki süreçte, bildirim sekmesi hep birbirine benzer olarak yer almıştı. Android 8‘in son sürümü olan Android O, Google tarafından geçtiğimiz günlerde gerçekleşen konferansta, sunularak tanıtıldı. Bu yeni sistem olan işletim sistemi ile geçmişten günümüze doğru aynı biçimde yoluna devam eden bildirim sistemi uygulanmaktadır. Ancak Google tarafından alınan yeni bir karara göre, eski bildirim sistemi değişerek, yeni sistem olan Android’in 8. sürümü olan Android O ile değiştirerek, kullanıcılarına farklı bir bildirim sistemi sunmaya başladı. Eskiden beri gogle tarafından uygulanan bildirim sistemi, yukarıdan aşağıya indirilmiş olan, bildirim panelinde görülen bildirimler, yeni işletim sistemi Android O ile Kullanıcılarına daha fazla kişisellik kazandıracak.

Android 8’in Android O işletim sisteminin Beta Sürümü Yayınlandı

Yeni sistemin getirdiği bildirimler, yeniden bildirim ekranında yer alabilecektir. Ancak bu alanın dışında bulunan her uygulama, kendi simgesi üzerinde de güncel bildirimler bulundurabilecektir. Bildirimleri açabilmek için, uygulama simgesi uzun bir şekilde basılı tutularak, uygulama simgesi üzerinde bildirim önizleme kutusunun açılması sağlanacaktır. Google’nin yaptığı açıklamaya göre, yeni sistemdeki bildirimler, son derece kolay bir şekilde uygulanabilir olacaktır. Ancak yeni işletim sistemi olan Android O kullanmak için, uygulama geliştiricilere çok önemli görevler de düşmektedir. Umarım bu konuda düzgün bildirimler geliştirilerek, kullanıcılara hayal kırıklığı yaşatılmaz.