Fikret Orman’dan Önemli Açıklamalar

Fransız ekibi Olympique Lyon’un, Marcelo için transfer teklifinde bulunduğunu doğrulayan Fikret Orman, “Bizden daha önemlisi oyuncu İstanbul’da çok mutlu. Marcelo’nun gideceğini tahmin etmiyorum. Marcelo gitmek istemediği sürece biz de satmak istemiyoruz. Burada Marcelo’nun tavrı önemli. Marcelo bizden, biz de ondan mutluyuz. Marcelo gitmek isterse bizim de değerlendirebileceğimiz bir teklif açıkçası.” diye konuştu.
“Lyon 10-12 milyon avroya çıkabilir mi?” sorusu üzerine Orman, “Tahmin etmiyorum. Tahmin ettiğim rakamlar üzerinde konuşmayayım ama çok yükseklere çıkabileceklerini zannetmiyorum. Marcelo’yu çok seviyoruz. Düzgün karakterli, iyi bir oyuncu. İnşallah kalır ama futbolun bugünü, yarını belli olmaz. Futbolda 24 saat, 48 saat çok uzun zaman.” ifadelerini kullandı.

Burak Yılmaz’a Sıcak Bakıyorum

Dinamo Kiev’in Hırvat stoperi Vida ile ilgili soruyu “tornavida” esprisiyle geçiştiren Orman, Burak Yılmaz ile ilgili de şunları söyledi:
“Burak bir takımda oynuyor. Takımında gayet iyi oynuyor, goller de atıyor. Türkiye’ye dönecek mi? O durumunu bilmiyorum. Bizim de ona ilgimiz falan yok. Burak’la alakalı haksız bir şey yapıldı. O da şu; babası bizde top oynamış iyi bir Beşiktaşlı. Burak da Beşiktaş’ta top oynadı. Beşiktaş’tan problemli olarak ayrılmadı. O dönem Beşiktaş Kulübü onu yolladı. Burak’ı takas olarak kullandılar. O da daha sonra bir çıkış yakaladı. Netice itibarıyla profesyonel bir oyuncu. Açıkçası her oynadığı takımda da Beşiktaşlı olduğunu ifade eden yürekli bir çocuk. Şimdi onun üzerine gidilmesini doğru bulmuyorum. Bir Beşiktaş-Galatasaray maçında penaltı olmayan pozisyonda öyle bir hareket oldu ama futbolun içinde olan şeyler. Olsa sıcak bakar mıyım? ‘Ben sıcak bakarım’ diyorum. Gazetelere bakıyorum; Şenol Güneş istedi, o bilmem ne yaptı… Ben Beşiktaş başkanıyım. Şenol Güneş ile aramda böyle bir konuşma geçmedi. Burak iyi bir Beşiktaşlı ben de kendisini seviyorum. Amacım Beşiktaşlıların sayısını artırmak, azaltmak değil.” şeklinde konuştu.”