Fedakârlıktan Gelen Gelir Kaynağı

Fedakârlıktan Gelen Gelir Kaynağı aileye umut kaynağı oldu. Elazığ’da yaşayan bir baba engelli oğlunun isteği üzerine civciv almıştır. Oğlunun civciv aynı zamanda babaya da iş kapısı oldu. Baba oğlunun civcivlerle geçirdiği sürede mutlu olduğunu görünce civciv işi hakkında bir araştırma yaparak bu işin patronu olma yolunda adım atmıştır.

Bunun üzerine iki tane kuluçka makinesi alarak civciv işini ciddiye almıştır. Ayrıca en çok talep gören Hollanda Habeş cinsi süs tavuklarının yumurtalarını sipariş ederek üretime geçmiştir. Civcivlerin büyüyüp tavuk olmasıyla hem yumurta hem de civciv satarak gelir kaynağı haline getirmiştir.

Baba Ne Kadar Kazanır

Oğlunun civciv isteği sayesinde ve bir arkadaşının tavsiyesi üzerine bu işi giren baba bir yumurtayı 20 liraya civcivin tanesini ise 50 liraya satarak para kazanmayı başlamıştır. Aynı zamanda yetişen bir çift tavuğu ise 500 ila 700 lira arsı satan baba işi daha da genişleterek 2bin yumurtalık kuluçka makinesi almayı düşündüğünü dile getirmiştir. Yumurtaları dışarıdan satın alan baba bu sayede kendi civcivinin yumurtasını kendi üreteceğinin söylemektedir. Değişik cins tavuk yumurtaları da sipariş veren Elazığlı baba Elazığ çevresinde tüm çeşitleri kendisi üreteceğini anlatmaktadır. Yumurta satmaktan çok civciv sattığını ve bu sayede daha çok kazandığını söyleyen baba eğer hastalık ve ölüm gibi durumlar gerçekleşmezse sipariş ettiği çeşitlerden de istediği verimi alabileceğini düşünüyor. Evladına gösterdiği fedakârlıkla kendi işinin patronu olan baba bu iş de ilerlemeyi hedef edinmiştir.