Facebook, “Anlık Oyunlar” Uygulamasını Messenger İçin Kullanıma Açtı

Facebook’un, Messenger platformunun güncellemeleri ve yeni özellikleri hız kesmeden devam ediyor. Facebook, Instagram ve Messenger başta olmak üzere platformlarını güncellemeler ve yeni özelliklerle zenginleştirmeye devam ederken; Geçen ay düzenlediği 2017 F8 Konferansında tanıttığı “Anlık Oyunlar” uygulamasını da resmi olarak Messenger için kullanıma açtı. Bilindiği gibi Messenger’da hali hazırda birkaç küçük oyun bulunuyor. Mesela, basketbol veya futbol topu emojisi gönderildiğinde, iki adet küçük oyun oynama seçeneği bulunuyor. Bundan sonra, “Anlık Oyunlar” uygulaması sayesinde Messenger’da bulunan oyun seçenekleri artarken, kullanıcıların kendileri arasında rekabet edecekleri küçük ve eğlenceli oyunlarda sunulacak.

Farklı Özelliği de Bulunuyor

Messenger’da kullanıma açılan “Anlık Oyunlar” uygulamasının farklı bir özelliği daha bulunuyor. Bu özellik de geliştiricilere açık bulunması. Böylece, Facebook’un kendi platformundan hizmet verdiği oyunlar haricinde, API kullanılarak oyun geliştirebilen kullanıcıların, geliştirebildikleri oyunlara da Messenger üstünden ulaşabilmek mümkün hale gelecek.

Kullanıcıların Tercihi Mini Oyunlar

Hatırlanacağı üzere, Facebook’un birkaç ay önce mobil oyunlar ile ilgili planlar yaptığından bahsedilmişti. Birçok kullanıcı günlük yaşantının yoğunluğu nedeni ile mini oyunlar oynamayı tercih ediyor. Facebook’da bunun doğrultusunda hareket ederek “Anlık Oyunlar’ ile bu ihtiyaca cevap vermeye çalışıyor. Daha önceleri de Facebook’un bu doğrultuda yaptığı girişimlerden bahsedilmişti.

Duyurusu yapılan “Anlık Oyunlar” uygulamasının, yapılan yeni güncelleme ile Messenger kullanıcılarının tümüne dağıtılması beklenmekte. Kullanıma sunulması beklenen ilk oyun ise, Scrabble tarzında olan “Zynga’s Words With Friends”.