Eşek Sütü İsteyene Litresi 120 Lira

Eşek sütü cilt kremlerinde kullanılmakta. Konya Akşehir’de Fevzi Taşçı isimli bir vatandaş eşek çiftliği kurdu. 200 eşekten süt elde etmekte bu sütün litresini 120 TL’den satmakta. Cilt kremlerinde kullanıldığı için sütün alıcıları da kozmetik firmaları. Fevzi Taşçı Konya’nın Gölçayır mahallesinde yaşamakta. O kendi mahallesinde 200 eşeğin yer aldığı bir çiftlik kurdu. Eşeklerinden elde ettiği sütü kozmetik firmalarına satarak para kazanıyor.

Girişimciliğe Gazetede Okuduğu Bir Haberden Esinlenerek Başlamış

60 yaşında olan Fevzi Taşçı gazetede okuduğu bir haberden etkilenerek eşek çiftliği kurdu. Eşek sütü ilgi görünce çiftliğindeki eşek sayısını 200’e çıkardı. Böylece günlük süt üretimini de günlük olarak 50 litreye çıkaran girişimci, sütün litresini 120 TL’den satıyor.

Eşek Sütü İçin Çiftlik 80 Bin Liraya Mal Olmuş

Çiftliğini 80 bin liraya kuran Fevzi Taşçı, çiftlikteki eşeklerin çoğunu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden ithal etmiş. Çitliği ilk olarak 10 eşekle kuran Taşçı’nın amacı kendi rahatsızlığı için bir hobi idi. Ancak zamanla Türkiye’nin dört bir yanından gelen eşek sütü isteğine cevap vermek için çitliğini genişletti. Eşek sütü cilt bakım ürünlerinde ve bazı sağlık ürünlerinde kullanılmakta. Bu nedenle talep fazla. Taşçı günde 50 litre süt üreterek bu talebe cevap ceremeye çalıyor. Sütün litresini ise 120 TL’den satıyor. En çok kozmetik firmalardan talep aldığın söyleyen Taşçı, bu işi severek yaptığını dile getirdi.