Erdoğan: Elbette Katılacağım!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı seçilmesinin hemen ardından merak edilen sorulara yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamalarında Türkiye’de kendisine verilen bu ünvan dolayısı ile Meclis içerisinde zaman zaman Salı günleri konuşma hakkını kullanabilecek olduğunu, kendisi kullanmadığında ise Başbakan Binali Yıldırım tarafından bu hakkın kullanılabilecek olduğunu açıkladı.

Meclis’i İzleyecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bununla da kalmayacak, TBMM binasında Meclis’te yapılan oturumları direkt olarak birinci sıradan izleme hakkına sahip olacak. Bunun yanında odasına gelebilecek olan milletvekilleri ile derinden konuşabilecek olan Erdoğan’ın daha sonrasında bu haklarının genişletilebilecek olduğu iddia ediliyor. Ancak Erdoğan’ın ilk yapacak olduğu konuşmada daha önce olduğu gibi bazı vekillere haddini bildirmesi bekleniyor.

Zira Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önce olduğu gibi Başbakan olduğu dönemde Meclis içerisinde kendisine laf atan ve tepki gösteren vekillere ”haddini bil, susturmazsanız ben susturacağım!” gibi sert tepkileri ile tanınıyor.