Dünyanın En Büyük 10 Facebook Sayfası

Facebook, artık yaşantımızın bir parçası haline geldi. Kimilerine göre faydalı bir ortam kimilerine göre ise bir bağımlılık olan Facebook, gün geçtikçe daha çok insanı kendine bağlıyor. Şu an 1 milyardan fazla aboneye sahip Facebook’a, neredeyse her 6 kişiden biri üye. Tabi bir de Facebook’un olmazsa olmazı sayfalar var. Bu makalemizde de dünyanın en büyük 10 Facebook sayfasını inceleyeceğiz.

1. Facebook

Facebook sayfaları arasında, en fazla takipçisi olan sayfanın yine kendisi olması bizi neredeyse hiç şaşırtmadı. Facebook sayfasının, her ülkenin kendi dilinde hizmet vermesi de onu 1. sıraya taşımış olabilir.

2. Texas Holdem Poker

Yıllardır insanların vazgeçilmez kumar adresi olan Texas Holdem Poker, hayran sayısı bakımından Facebook sayfasından sonra 2. sırada bulunmakta.

3. Youtube

Google şirketinin parçası olan Youtube’da en az Facebook kadar büyük bir video paylaşım sitesi. Bu kadar büyük bir sitenin de Facebook sayfası olmazsa olmazdı. Hem de 80 milyon hayrana sahip büyük bir sayfa.

4. Eminem

Rap şarkıcısı Eminem’de Facebook sayfaları arasında 4. en büyük sayfa olmayı başarabilmiştir.

5. Rihanna

Rihanna, eşi ile Barbados’da tatil yaparken müzik yapımcısı Evan Rogers tarafından keşfedildi ve gerisi kendiliğinden geldi. Rihanna şimdi dünyanın en büyük şarkıcılarından biri aynı zamanda milyonlarca Facebook hayranı var.

6. The Simpsons

Yıllardır genişleyen bir seyirci kitlesine sahip bu dizi de Facebook sayfaları arasında 6. sırada bulunuyor.

7. Shakira

Arap kökenli Kolombiyalı şarkıcı da Facebook sayfaları arasında kendi yeri almış.

8. Lady Gaga

Farklı tarzı ile kendine has bir hayran grubu oluşturan Lady Gaga’nın da milyonlarca Facebook takipçisi bulunuyor.

9. Michael Jackson

Bu efsaneyi bilmeyen yoktur herhalde. Aramızdan aniden ayrıldı, ancak bu onun Facebook sayfasının yükselmesini durdurmadı.

10. Barack Obama

Eski ABD Başkanı Obama’da en çok Facebook takipçisi olan sayfalar arasında bulunuyor.