Dolar Gerilemeye Devam Ediyor

Dolar Gerilemeye Devam Ediyor. Dünya genelinde meydana gelen ekonomik gelişmeler ve para piyasası gelişmeleri birlikte değerlendirmeye alınıyor. Özellikle dolar geçmiş haftalara göre fazla alım olmaması nedeniyle düşme trendine girmiş bulunuyor. Bu kapsamda dolar fiyat aralığı yapılan değerlendirmeler neticesinde gelecekte daha da düşüş içerisine gireceği tespit edilmiştir.

Doların Ekonomideki Payı

Ülke ve dünya çapında doların fiyat aralığı sürekli olarak incelenmiştir. Özellikle doların ekonomik pay içerisinde ciddi miktarlarda payı olmasından dolayı bu alanda sürekli olarak yakından bir takip söz konusu olur. Bu bakımdan doların uluslararası borsalarda ve piyasalarda yer alan değerleri sürekli olarak kontrol altına alınıyor. Bu kapsamda dolar ekonomik ilişkilerde kullanılan bir para birimi olmasından dolayı insanlar ve ticari ilişkiler içerisinde olan noktalar tarafından ince bir şekilde değerlendirmeye alınıyor.

Uluslararası Piyasa ve Borsalar

İnsanların, yatırımcıların ya da firmaların hesap hareketlilikleri ve dolar üzerinde meydana gelen gelişmeleri borsalar üzerinden takip edeler. Bunun yanı sıra ülke içerisinde Borsa İstanbul gibi alanlarda meydana gelen dolar hareketleri yakından takip edilir. Özellikle doların bir diğer kontrol alanı ise İstanbul’da bulunan ünlü Kapalı çarşı olarak bilinir. Bu alan üzerinden de Dolar ve Euro gibi değerli para birimlerinin hareketleri takip edilebiliyor.

Doların Mevcut Durumu

Yapılan analizler ve değerlendirmeler neticesinde İstanbul da bulunan Kapalı çarşı da doların 3,5790 lira üzerinden işlem gördüğü tespit edilmiştir. Özellikle perşembe günü kapanan mevcut düzlemde 3,6110 lira üzerinden bir hareket içerisinde olduğu anlaşılmıştır. Bunun yanı sıra hafta sonu meydana gelen pozitif gelişmeler neticesinde Türk Lirası dolar karşısında ciddi miktarda bir değer kazandığı görülmüştür.

Euro Mevcut Durumu

Perşembe günü uluslararası döviz piyasasında meydana gelen değerler 3 günlük bir tatilin sonunda açıldı. Özellikle Euro perşembe günü mevcut para borsasında 4,0080 lira düzeyinde kapanış gerçekleştirmiştir. Bunun yanı sıra aradan geçen 3 günün ardından piyasa açılması durumunda net olarak veriler alınmıştır. Alınan bu verilerin sonucunda Euro Türk Lirası karşısında az da olsa bir değer kaybına uğradığı tespit edilmiştir. Yapılan incelemelerde Pazartesi günü açılan para piyasasında Euro 4,0060 olarak görülmüştür.