Depolar Dolacak

Araç sahiplerini çok sevindirecek haber geliyor; Depolar Dolacak. 3 Mayıs itibariyle yakıta gelen indirim herkesin yüzünü güldürdü. Son zamanlarda düşen fiyatlara birde bu eklenince sanayi, ticaret ve binek otomobil sahipleri çok sevindi. Haberin duyulması ile beraber herkes depoları doldurmak için beklemeye başladı. Yapılan açıklama petrol çıkış fiyatının aşağıya çekilmesinin etkisi olarak görülüyor. Bunun etkisi ile 3 Mayıs gecesi itibariyle gözle görülür bir düşüş yaşanması çok büyük olasılık. Geçtiğimizi aylarda petrol fiyatları zirve yapmış bundan herkes çok olumsuz etkilenmişti. Son bir aydır istikrarı sağlayan petrol piyasası rayına girdi ve düşüş eğilimi gösteriyor.

Petrol Düşüş Haberini Kim Verdi

Petrole gelecek olan indirim için haberi sosyal medya hesabından PÜİS açıkladı. Petrol ürünleri sendikası sosyal medyadan yaptığı açıklaması ile herkesi sevindirdi. Gözle görülür bir indirim yaşanması beklenen yakıt için PÜİS petrol çıkış fiyatlarındaki rakama, petrolün varil fiyatındaki, aşağıya doğru inen grafiği neden olarak gösterdi. 2 Mayıs günü için indirimin söz konusu olmadığını yapılacak indirimin 3 Mayıs gecesinden itibaren geçerli olduğunu bildiren sendika herkesi sevindirdi. Yakıtlarda beklenen bu indirimden önce 25 Nisan’da 14 kuruşluk bir indirim daha yapılmıştı.

Yeni Yakıt İndirimi Ne Kadar Olacak

Petrol çıkış fiyatının inmesi ile 3 Mayıs itibariyle yakıta gelecek indirim için beklenen ortalama 10 kuruş. Net olarak PÜİS’in açıklamasına göre oto gazda 10 kuruş yapılacak indirim. Benzin ürünlerinde ise beklenen indirim yaklaşık 11 kuruş olacak.