tarımenflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
19,0129
EURO
20,3865
ALTIN
1.209,00
BIST
4.975,47
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
16°C
İstanbul
16°C
Az Bulutlu
Salı Çok Bulutlu
11°C
Çarşamba Çok Bulutlu
12°C
Perşembe Az Bulutlu
15°C
Cuma Az Bulutlu
15°C

Dell Technologies yeni nesil PowerEdge sunucularını tanıttı

Dell Technologies ana veri merkezlerinde, genel bulutlarda ayrıca uç konumlarda güçlü bilgilendirme işlem için performansı ayrıca güvenilirliği hızlandırmak üzere tasarlanmış 13 yeni nesil Dell PowerEdge sunucuyla sektörde en çok satılan sunucu portföyünü genişletiyor.

Dell Technologies yeni nesil PowerEdge sunucularını tanıttı
31.01.2023 00:31
0
A+
A-

Dell Technologies ana veri merkezlerinde, genel bulutlarda ayrıca uç konumlarda güçlü bilgilendirme işlem için performansı ayrıca güvenilirliği hızlandırmak üzere tasarlanmış 13 yeni nesil Dell PowerEdge sunucuyla sektörde en çok satılan sunucu portföyünü genişletiyor.

4. Nesil Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemcilere sahip yeni nesil raf tipi, kule tipi ayrıca çok düğümlü PowerEdge sunucular, enerji ayrıca maliyet verimliliğini artırmak için yeni bir Smart Flow tasarımı da dâhil bazı Dell yazılım ayrıca mühendislik geliştirmelerini içeriyor. 

Genişletilmiş Dell APEX yetenekleri, kuruluşların as-a-Service (Hizmet olarak) bir yaklaşım benimsemelerine yardımcı olacak ayrıca riski en aza indirirken bilgilendirme işlem kaynaklarından en iyi şekilde yararlanan daha etkili BT operasyonlarına imkân sunacak.

Dell Technologies Altyapı Çözümleri Grubu (ISG) Başkanı Jeff Boudreau, en çok satan sunucu portföyüyle ilgili “Müşterilerimiz, kritik iş yükleri için gelişmiş özelliklere sahip, kolay yönetilen, ileri teknolojiye dayalı ayrıca verimli sunucular için Dell’e geliyor. Yeni nesil Dell PowerEdge sunucularımız, güç verimliliği, performans ayrıca güvenilirlikte çıtayı yükselten benzersiz yenilikler sunarken, müşterilerin BT ortamlarında daha fazla güvenlik için Sıfır Güven yaklaşımını uygulamalarını kolaylaştırıyor” dedi.

Yeni Dell PowerEdge sunucular, yapay zekâ ayrıca analitikten büyük ölçekli veri tabanlarına kadar bir dizi zorlu iş yükünün ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı. NVIDIA H100 Tensor Core GPU’lara ayrıca NVIDIA AI Enterprise yazılım paketine sahip PowerEdge XE sunucu ailesi de dahil olmak üzere Kasım 2022’de duyurulan genişletilmiş portföy, yapay zekâ ayrıca makine öğreniminde elde edilen gelişmelere dayanıyor. 

Bulut hizmeti sağlayıcıları için yeni sunucular 

Dell PowerEdge HS5610 ve HS5620 sunucuları, büyük ölçekli ayrıca birden fazla üreticinin çözümleri kullanılan veri merkezlerini yöneten bulut servis sağlayıcıları için özel olarak tasarlanmış optimize çözümler sunuyor. Hem 1U hem de 2U form faktöründe olan bu yeni, iki soketli sunucuların soğuk koridor uygulaması konfigürasyonları bulunuyor ayrıca birden fazla tedarikçisi olan filoların yönetimini kolaylaştırmak için OpenBMC tabanlı bir sistem yönetimi çözümü olan Dell Open Server Manager ile birlikte sunuluyor. 

Daha yüksek performans ayrıca daha kolay yönetim

Yeni nesil PowerEdge sunucular, Intel Deep Learning Boost ayrıca Intel Advanced Matrix Extensions ile 4. Nesil Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemcilerde 2,9 kata kadar daha fazla yapay zekâ sonuç çıkarımı sağlayan Dell PowerEdge R760 da dâhil olmak üzere gelişmiş performans sunuyor. PowerEdge R760 ve önceki nesle kıyasla VDI kullanıcılarında yüzde 20’ye varan artış ayrıca bir sunucuda yüzde 50’den fazla SAP Sales & Distribution kullanıcı artışı sağlıyor. PowerEdge sistemleri özel, hibrit ayrıca genel bulut dağıtımları için güç verimliliğine yönelik ilaayrıca aktarma, hızlandırma ayrıca iş yükü yalıtma yetenekleri sağlamak üzere NVIDIA Bluefield-2 veri işleme birimleriyle birlikte sipariş edilebiliyor.

Dell izleme yazılımındaki geliştirmeler ayrıca yeni servisler sunucu yönetimini daha da kolaylaştırıyor:

 • Dell CloudIQ  Dell yazılımı, proaktif izleme, makine öğrenimi ayrıca tahmine dayalı analitik özelliklerini bir araya getiriyor ayrıca sunucuların bulundukları her yerden kapsamlı olarak görüntülenmesini sağlıyor. Güncellemeler arasında sunucu performansı tahmini, belirli bakım işlemleri ayrıca yeni sanallaştırma görselleştirmesine yönelik gelişmeler yer alıyor.
 • Dell ProDeploy servisleri — Dell ProDeploy Factory Configuration servisimüşterinin tercih ettiği işletim sistemi, hipervizör ayrıca RAID, BIOS ayrıca iDRAC ayarları ile kuruluma hazır ayrıca önceden yapılandırılmış PowerEdge sunucular sağlıyor. Dell ProDeploy Rack Integration servisiveri merkezi ortamlarını genişleten veya BT modernizasyonu gerçekleştiren kuruluşlar için ideal olan, üretime hazır raflı ayrıca ağa bağlı PowerEdge sunucular sağlıyor.
 • Dell iDRAC9 — Müşteriler daha fazla sunucu otomasyonu ayrıca zekâsı istediğinden Dell Remote Access Controller (iDRAC); Sertifika Süresi Son Geçerlilik Tarihi Bildirimi, Dell Konsolları için Telemetri ayrıca GPU izleme gibi güncellenmiş özellikler sunarak Dell sistemlerinin dağıtımını ayrıca tanılanmasını kolaylaştırıyor. 

Sürdürülebilirlik için tasarlandı 

Sürdürülebilirlik göz önünde bulundurularak tasarlanan Dell PowerEdge sunucular, 2017 tarihinde piyasaya sürülen Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemcili 14. Nesil PowerEdge sunucularına kıyasla müşterilere 3 kat performans artışı sunuyor. Bu sayede tüm yeni nesil sistemlerde daha az yer gereksiniminin yanında daha güçlü ayrıca verimli teknoloji sağlıyor. Öne çıkan bazı özellikler ise şöyle:

 • Dell Smart Flow tasarım — Dell Akıllı Soğutma paketinde bulunan yeni özellik, hava akışını artırıyor ayrıca önceki nesil sunuculara kıyasla fan güç çekişini yüzde 52’ye kadar azaltıyor.6 Smart Flow tasarımı, daha verimli veri merkezleri için sistemleri soğutmada, daha az güçle daha yüksek sunucu performansı elde edilmesini destekliyor. 
 • Dell OpenManage Enterprise Power Manager 3.0 yazılım — Müşteriler verimlilik ayrıca soğutma hedeflerini daha iyi yönetebiliyor, karbon emisyonlarını izleyebiliyor ayrıca genel enerji kullanımını sınırlamak için güç üst limitlerini yüzde 82’ye kadar daha hızlı ayarlayabiliyor. Geliştirilmiş sürdürülebilirlik hedef aracı ile müşteriler genel sunucu kullanımını, sanal makine ayrıca tesis enerji tüketimini ayrıca sıvı soğutma sistemleri için sızıntı tespitini belirleyebiliyor.
 • Electronic Product Environmental Assessment Tool (EPEAT) (Elektronik Ürünleri Çevre Açısından Değerlendirme Aracı) — Dört yeni nesil Dell PowerEdge sunucusu EPEAT gümüş etiketi ile satışa sunulacak ayrıca 46 sistem EPEAT bronz etiketi alacak. EPEAT eko-etiketi, sorumlu bir satın alma kararını gösteren, teknoloji sektöründeki ürün ayrıca hizmetleri ihtiva eden önde gelen bir küresel çevresel değerlendirme aracıdır. 

IDC Enterprise Infrastructure Practice’in Araştırma Başkan Yardımcısı Kuba Stolarski konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Günümüzün modern veri merkezlerinde, yapay zekâ, makine öğrenimi ayrıca VDI gibi karmaşık iş yükleri için sürekli performans iyileştirmelerine ihtiyaç var. Veri merkezi operatörlerinin, bu yoğun iş yüklerinden gelen talebe ayak uydurmaya çalışırken çevre ayrıca güvenlik hedeflerine de öncelik vermeleri gerekiyor. Dell, yeni Smart Flow tasarımıyla ayrıca güç tüketimi ayrıca soğutma yönetimi araçlarındaki geliştirmelerle birlikte kuruluşlara, en yeni nesil sunucularında ham performans kazanımı ayrıca verimli sunucu işletiminde önemli iyileştirmeler sağlıyor.”

Güvenilirlik ayrıca güvenlik ön planda

Yeni nesil PowerEdge sunucular, kuruluşların BT ortamlarında Sıfır Güven yaklaşımını benimsenmelerini hızlandırmaya yardımcı oluyor. Cihazlar, her kullanıcı ayrıca varlığın potansiyel bir tehdit olduğunu varsayarak erişimi sürekli olarak teyit ediyor. Donanım düzeyinde, Dell Güvenli Bileşen Doğrulaması (SCV) gibi unsurlarla birlikte silikon tabanlı donanım güven kökü, tasarımdan teslimata kadar tedarik zinciri güvenliğinin doğrulanmasına yardımcı oluyor. Ayrıca, çok faktörlü kimlik doğrulama ayrıca entegre iDRAC, erişim izni vermeden önce kullanıcıları teyit ediyor.

Güvenli bir tedarik zinciri, müşterilerin Sıfır Güven yaklaşımlarını geliştirmelerini de sağlıyor. Dell SCV, tedarik zinciri güvenliğini müşterinin sahasına kadar genişleten “bileşen kriptografik doğrulaması” sunuyor.

Ölçeklenebilir, modern bir bilgilendirme işlem deneyimi sağlamak 

OpEx esnekliği arayan müşteriler, PowerEdge sunucularını Dell APEX üzerinden abonelikle kullanabiliyor. Müşteriler, gelişmiş veri toplama ayrıca saatlik işlemci ölçümü kullanarak, bilgilendirme işlem ihtiyaçları için gerekenden fazlasının sunulmasına ilişkin maliyetlerden kaçınmak için esnek bir yaklaşım benimseyebiliyor.

Dell Technologies, bu yıl içinde Dell APEX portföyünü genişleterek şirket içinde, uçta veya ortak yerleşim merkezlerinde “bare metal” bilgilendirme işlem hizmetleri sunacak. Öngörülebilir, aylık bir abonelikle sunulacak olan hizmetler, APEX Konsolu aracılığıyla kolayca yapılandırılabilecek ayrıca müşterilerin iş yüklerini ayrıca BT operasyon ihtiyaçlarını ölçeklenebilir ayrıca güvenli bilgilendirme işlem kaynaklarıyla karşılamalarını sağlayacak.

Satış Tarihi

 • Dell PowerEdge R760, Şubat 2023’te tüm dünyada satışa sunulacak. 
 • Dell PowerEdge HS5620 ayrıca HS5610 Nisan 2023’te tüm dünyada satışa sunulacak. 
 • Diğer yeni nesil Dell PowerEdge sunucular, 2023’ün ilk yarısında tüm dünyada satışa sunulacak. 
 • ProDeploy Factory Configuration tüm dünyada, ProDeploy Rack Integration ise ABD’de satışa sunuldu.
 • Dell APEX bilgilendirme işlem hizmetlerinin satışa sunuş tarihi 2023’ün ikinci yarısı içinde planlanıyor. 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar: hosting - blog - wp cache - makale yazarak para kazanma Bohem Rug ETSY Blog